Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

З понеділка "лусне" ще один банк

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: банки

    Закриття "Діамант-банку" особливо не вплине на вітчизняну банківську сферу та на вкладників.

    3789_bank_650x410.jpg (68 Kb)

    Про це вважають у консалтинговій компанії AFS.

    "Нацбанк зараз проводить політику очищення банківської системи від підозрілих фінустанов. Під цю гребінку, на жаль, потрапляють і нормальні фінустанови, які не виконують певних формальних речей", - пояснює аналітик Володимир Марченко.

    "Діамант-банк" можуть закрити наступного тижня. Про це порталу "Знай" стало відомо зі своїх джерел. У фінустанові не підтверджують такої інформації. Банк повноцінно працює, як і раніше — видає депозити й обслуговує платіжні картки.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва провокує черговий "банкопад"

    "Не можу підтвердити цього факту. Серйозних проблем, через які закривають фінустанову, в "Діамант-банку" немає. Проте, судячи із останніх дій НБУ, такий розвиток подій цілком можливий. До речі, чутки про це ходять давно. Минулого тижня в багатьох відділеннях цього банку дуже великі черги. Багато людей забирають свої вклади, побоюючись безповоротно їх втратити. Та й поведінка керівництва фінустанови останнім часом може насторожувати. По-перше, півтора місяця тому буле суттєве збільшення статутного капіталу на 300 мільйонів гривень. Як саме вдалося залучити такі суми невідомо. Так само не ясно, чи справді на таку суму зріс статутний капітал. По-друге, протягом травня було багато його реклами у пресі й інтернеті, банку ніби то дали якісь нагороди за хорошу роботу", - каже спеціаліст.

    За останні два роки Нацбанк закрив 72 фінустанови. Серед них найбільше дрібних банків.

    "Думаю, таку політику диктує Міжнародний валютний фонд. Їхні спеціалісти переконані, що після очищення банківської системи вона в Україні запрацює стабільно. Натомість укрупнення банківської системи призведе до зменшення конкуренції, хорошого ґрунту для різного роду змов. Тому в недалекому майбутньому ми можемо стати свідками того, як відсотки за депозитами падають, а кредитні ставки ростуть. Також має подорожчати й касове обслуговування".

    Спеціаліст радить не тримати в жодному банку більше ніж 25% своїх заощаджень або 25 тис. грн.

    "Звісно, можна й 190 тисяч тримати. Фонд гарантування вкладу має відшкодувати. Однак судячи із проблем у Фонді й тому, що він в першу чергу віддає менші вклади, то краще їх розподіляти між різними фінустановами. Бажано, аби серед них були державні", - говорить Володимир Марченко.

    Нагадаємо, вчора Фонд гарантування вкладів виставив на продаж майно 16 банків-банкрутів, щоб повернути українцям втрачені депозити.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми