Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як не "попастився" при оформлені депозиту в банку

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, депозити

    Щоб уберегти свої гроші тоді, як, за прогнозами експертів, до кінця 2016 року банківська система України може втратити ще 10 фінустанов, потрібно враховувати відразу кілька факторів.

    8781_767832.jpg (65. Kb)

    Як розповідає фінансист Іван Нікітченко, коли кладеш гроші на депозит, потрібно розуміти, що рівень відсоткової ставки відображає очікувані ризики.

    "Чим вища ставка - тим більший ризик. Тому, якщо у банку ставки помітно вищі за середньоринкові - значить, він відчуває потребу в грошах сильніше, ніж інші банки. Наприклад, зараз гривневі депозити можуть принести у середньому 18-19% річних, і якщо фінустанова пропонує вклад вище хоча б на 5%, варто задуматися, чи нести туди гроші. Звичайно, високий відсоток не означає, що банк точно збанкрутує, але ліквідність (здатність виконувати зобов'язання. - ред.) у нього гірша, ніж в інших", - пояснив він.

    Водночас, як зазначає Іван Нікітченко, якщо є необхідність оформити кредит, то і тут треба уважно вивчити пропозиції.
    "Важливо досконально вивчати договір, звертати увагу на відсоткову ставку і всілякі платежі за кредитом - комісії за видачу та обслуговування кредиту, можливі страховки і т. д. У договорі можуть бути завуальовано вказані приховані комісії, штрафи за відсутність платіжної дисципліни, умови підвищення процентних ставок", - говорить він.

    Також експерти рекомендують запам'ятати, коли банк надає графік платежів із зазначенням підсумкової переплати за кредитом, у цих розрахунках не вказують платежі за страховкою, тому позичальникові треба приплюсувати їх самостійно.

    "Потім не зайвим було б пошукати інформацію про цих осіб в інтернеті: чим вони займаються, їхні активи, крім банку, репутація. На сайті регулятора можна проаналізувати деякі фінпоказники установи: динаміку припливу/відтоку коштів клієнтів, кількість власних грошей і капітал банку. І, звичайно ж, потрібно спілкуватися зі знайомими, щоб отримати реальні відгуки", - роз'яснює Нікітченко.

    Також потрібно пам'ятати, як продовжує він, що банки можуть іти на хитрощі, наприклад, у відділенні банку можуть запропонувати оформити вклад на спецумовах, але договір оформлять не на банк, а на фінкомпанію - партнер банку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці продовжують зубожіти

    "Страхуванням вкладу при цьому буде займатися не Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВ), а приватна страхкомпанія. Тому за такими договорами в разі банкрутства банку отримати гроші шансів майже не буде, адже страховики збанкрутують", - пояснив Нікітченко.

    Крім того, одним із перших кроків має стати перевірка фінансового стану банку, зробити це можна через сайт НБУ, де є інформація, чи є у цього банку ліцензія і хто його власники.

    За його словами, під час укладання договору другою стороною обов'язково повинен бути банк із зазначенням номера ліцензії НБУ, тому що якщо в реквізитах вказана інша компанія або приватна особа, в разі банкрутства саме вони несуть відповідальність, але не банк або ФГВ. Також перед підписанням треба перевірити права працівника банку на укладення договорів.

    У цілому, перед підписанням депозитних договорів є стандартний перелік перевірки його умов.

    "Важливо переконатися, чи підпадає банк під гарантії ФГВ - на його сайті є перелік таких вкладів до 200 тис. грн. Потрібно вивчити умови вкладу: чи можна зняти гроші достроково, чи немає автоматичної пролонгації, чи не доведеться платити комісію при знятті коштів. І ще важливо розуміти, який реальний процентаж. Наприклад, рекламні 25% можуть означати, що при відкритті депозиту на рік, 25% річних нараховуються лише останній місяць, а весь рік ставка становить 15-20%", - попереджає Нікітченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми