Банки. Кредити. Депозити Автор: storozhykimg Друкувати

Кредити готівкою: на що звернути увагу

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: кредит, готівка, гроші

  Споживчі кредити готівкою - одна з найпоширеніших послуг з кредитування. Тому, є сенс розглянути, в чому полягають особливості кредитування готівкою і які додаткові фінансові навантаження можуть очікувати кредитопозичальника. Якщо ж Ви вже вивчали це питання і бажаєте оформити кредит готівкою, то радимо це зробити тут.

  sredit.jpg (34.25 Kb)


  Часто позичальник вважає, що основною частиною його витрат при погашенні кредиту є тільки процентна ставка, а мірою лояльності до нього кредитних установ - запит мінімальної кількості документів для укладення договору. Це далеко не так. З метою залучення клієнтів, багато банків пропонують кредити з нульовою або, майже нульовою (0,001%), процентною ставкою, намагаючись при цьому приховати, що існують додаткові витрати на погашення позики (в деяких випадках вони досягають 80% річних). Щоб уникнути таких "сюрпризів", перш, ніж підписати кредитний договір, не зайве попросити співробітника банку докладно розписати схему і розміри майбутніх виплат.

  Ще одна частина витрат позичальника при поверненні кредиту припадає на всілякі банківські комісії (при споживчому кредитуванні з виплатою готівкою вони особливо великі). До загальної суми додаткових виплат може бути додана первинна одноразова виплата за користування кредитом, яка іноді доходить до 25% від суми позики або щомісячна комісія за користування кредитними коштами (від 0,5 до 2%). При цьому комісійні нараховуються не так на залишок, а на всю суму кредиту.

  Якщо позичальник людина обов'язкова та платоспроможна, ця складова додаткових витрат з погашення кредиту його може і не хвилювати. Але все-таки слід знати, що за кожен несвоєчасний або неповний (це можуть бути всього лише копійки) платіж банк не забариться накласти на клієнта штрафні санкції і чималі. Розмір пені, яку банк нараховує клієнту за кожен день прострочення платежу, може досягати 10% від суми непогашеного боргу і крім цього, порушник зобов'язаний заплатити ще й штраф за недотримання умов договору (від 0,5 до 3 відсотків від суми заборгованості).

  Природно прагнення позичальника скоріше позбутися від обов'язків перед кредитною організацією, та ось тільки банки не дуже зацікавлені в достроковому погашенні кредитів. А це значить, що в кредитному договорі, швидше за все, присутні "особливі умови" дострокового погашення позики: банк дає згоду на дострокову виплату кредиту, тільки після закінчення певного часу (це може бути як кілька місяців, так і кілька років); обумовлена максимальна сума дострокової виплати; вказані штрафні санкції за дострокову виплату позикових коштів. Є банки, які взагалі не передбачають випередження графіка виплат.

  Зрозуміло, що наявне кредитування відрізняється високим рівнем збитковості для позичальника і вдаватися до нього слід тільки в критичних ситуаціях. Але якщо іншого виходу немає, перш ніж отримати в банку готівку, уважно і повністю вивчіть всі умови їх повернення кредитору.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми