Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В українців масово крадуть гроші з кредиток

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: шахраї, кредитки

    Менше, ніж за десять секунд зловмисники можуть викрасти десятки тисяч гривень із кредитної або зарплатної картки. Разом із поширенням електронних платежів стає більше і способів спустошення карткових рахунків.

    5653_original-1358418581.jpg (28.05 Kb)

    1. Дані про картку дізнаються сторонні особи

    Нерідко недосвідчені користувачі карток повідомляють таємні дані картки стороннім особам. А ті, в свою чергу, миттєво розраховуються кредиткою.

    "Зазвичай це відбувається у доволі несподіваний спосіб для власників карток. Дані можуть попросити покупці товару із сайту продажу речей, офіціанти чи інші клерки", - каже спеціаліст із захисту даних в інтернеті Олександр Попов.

    За його словами, подібну інформацію найлегше дістають від пенсіонерів і студентів. Шахраї просять їх назвати дату народження, три цифри на звороті картки і кінцеву дату використання "пластику".

    "Ну і зрозуміло — номер картки. Із такими даними можна здійснювати покупку в будь-якому магазині через інтернет. Із продавців найчастіше заволодівають даними із карток працівники аптек. Особливо нічної зміни. Вночі вони не відчиняють двері. Обслуговують клієнтів через вікно. Якщо у покупця картка, кажуть, що в них дротовий термінал. Просять назвати код і фактично отримують можливість користуватися рахунком клієнта", - каже експерт.

    2. Шахраї роблять дублікат картки

    Дублікат картки, особливо дрібного банку, можуть зробити спеціалісти відділу кадрів різних організацій, працівники кредитних відділів у магазинах і співробітники банків.

    "У цих людей є доступ до документів. Вони можуть подати заявку на випуск такої самої картки у банк. І часто смс-банкінг не заважає це зробити. Більшість людей зараз неактивно читають повідомлення. Звикли, що більшість інформації із них рекламні", - говорить Олександр Попов.

    Щоб купити щось через інтернет, не обов'язково робити дублікат картки. Достатньо зробити її копію. Цим також користуються.

    3. Підглядають ПІН-код

    Побачити код можуть у черзі до банкомата. Після цього картку викрадають і користуються. Здебільшого звертають увагу на заможних людей із надією зняти якомога більше грошей.

    "Також код можуть підгледіти через камеру, встановлену над банкоматом. Це практикують на вуличних банкоматах або у торговельних центрах. Там багато людей, тому ризик встановлення відповідного обладнання виправданий", - пояснює фахівець.

    4. Використовують спеціальне обладнання

    Шахраї встановлюють у купюроприймач надтонкий пристрій для зчитування даних. Завдяки цьому отримують всі дані картки, роблять дублікат і знімають всі гроші. Зазвичай подібні пристрої встановлюють біля дорогих магазинів у містах-мільйонниках.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поширені шахрайства при ремонті ноутбуків

    "Може бути і банкомат-підробка. Макет такого три роки тому розмістили в одному торговельному центрі на Оболоні у Києві. Банкомат зчитував всі дані карток, запам'ятовував код, але грошей не видавав. Писав на екрані "помилка", - говорить Олександр Попов.

    5. Створюють сайт-дзеркало

    Копії популярних сайтів роблять, аби дізнаватися дані про картку. Це може бути сайт інтернет-банкінгу якогось банку, сайти з продажу електроніки та інших товарів, помітили в Асоціації членів платіжних систем "ЄМА".

    Зазвичай сайт-дзеркало відрізняється від оригінального додатковим символом. Дизайн — повністю сходиться.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми