Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У Гонтарєвої "злили" громадськості топові банківські схеми

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: НБУ, банки

  Постанова № 351 про кредитні ризики дозволяє НБУ вичищати банківську систему від найбільш популярних схем банкірів, які застосовуються для заниження резервів і, як наслідок, штучної підтримки високого рівня регулятивного капіталу.

  8074_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  "Деякі положення постанови № 23 (згідно з ним формуються резерви. – Ред.) допускали неоднозначне трактування, чим банки активно користувалися. Наприклад, вони зробили велику дірку в нашому регулювання і за рахунок штучних платежів за відсотками тримали заявлену якість кредитів на високому рівні", – заявив в інтерв’ю директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

  За його словами, це не єдина лазівка, яка існувала.

  "Була ще одна схема у банків, переважно з українським капіталом, які активно кредитували пов’язаних осіб. Вони видавали нові кредити, які пропускали по колу, і старі позичальники платили відсотки з нових кредитів, – розповів Віталій Ваврищук. – Такі схеми процвітали. І коли ми почали діагностику, то жахнулися, наскільки це була поширена практика серед банків".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порівняння погодинних зарплат європейців і українців

  Щоб банкам було невигідно маніпулювати резервами, приховувати свої реальні збитки та штучно тримати високим свій капітал, НБУ з 1 січня 2017 року запроваджує нову систему оцінки кредитних ризиків, яка безпосередньо впливатиме на розмір регулятивного капіталу.

  "Резерви – це елемент фінансової звітності, а кредитний ризик – пруденциальної. Ми розвели ці поняття. Банк, формуючи резерви по МСФО, паралельно оцінює кредитний ризик за правилами НБУ. Якщо виникає різниця між обсягом кредитного ризику і резервами за МСФО, тобто з’являється непокритий кредитний ризик, він зменшує капітал першого рівня", – заявив Віталій Ваврищук.

  "Обманювали" банки Нацбанк і за допомогою застав, які неможливо або дуже складно стягнути: товари в обороті, майбутній урожай і майнові права на виручку.

  "Майнові права на виручку – це фікція, а не застава. В ході діагностики ми побачили, що майнові права на виручку дуже легко малюються. Були компанії, у яких доходи за попередні два-три роки були нульовими, а вони малювали майнові права на виручку на сотні мільйонів гривень", – розповів Віталій Ваврищук, підкресливши, що "банки зможуть брати майнові права в заставу, але постанова № 351 їх оцінить в нуль".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми