Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У Гонтарєвої "злили" громадськості топові банківські схеми

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: НБУ, банки

  Постанова № 351 про кредитні ризики дозволяє НБУ вичищати банківську систему від найбільш популярних схем банкірів, які застосовуються для заниження резервів і, як наслідок, штучної підтримки високого рівня регулятивного капіталу.

  8074_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  "Деякі положення постанови № 23 (згідно з ним формуються резерви. – Ред.) допускали неоднозначне трактування, чим банки активно користувалися. Наприклад, вони зробили велику дірку в нашому регулювання і за рахунок штучних платежів за відсотками тримали заявлену якість кредитів на високому рівні", – заявив в інтерв’ю директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

  За його словами, це не єдина лазівка, яка існувала.

  "Була ще одна схема у банків, переважно з українським капіталом, які активно кредитували пов’язаних осіб. Вони видавали нові кредити, які пропускали по колу, і старі позичальники платили відсотки з нових кредитів, – розповів Віталій Ваврищук. – Такі схеми процвітали. І коли ми почали діагностику, то жахнулися, наскільки це була поширена практика серед банків".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порівняння погодинних зарплат європейців і українців

  Щоб банкам було невигідно маніпулювати резервами, приховувати свої реальні збитки та штучно тримати високим свій капітал, НБУ з 1 січня 2017 року запроваджує нову систему оцінки кредитних ризиків, яка безпосередньо впливатиме на розмір регулятивного капіталу.

  "Резерви – це елемент фінансової звітності, а кредитний ризик – пруденциальної. Ми розвели ці поняття. Банк, формуючи резерви по МСФО, паралельно оцінює кредитний ризик за правилами НБУ. Якщо виникає різниця між обсягом кредитного ризику і резервами за МСФО, тобто з’являється непокритий кредитний ризик, він зменшує капітал першого рівня", – заявив Віталій Ваврищук.

  "Обманювали" банки Нацбанк і за допомогою застав, які неможливо або дуже складно стягнути: товари в обороті, майбутній урожай і майнові права на виручку.

  "Майнові права на виручку – це фікція, а не застава. В ході діагностики ми побачили, що майнові права на виручку дуже легко малюються. Були компанії, у яких доходи за попередні два-три роки були нульовими, а вони малювали майнові права на виручку на сотні мільйонів гривень", – розповів Віталій Ваврищук, підкресливши, що "банки зможуть брати майнові права в заставу, але постанова № 351 їх оцінить в нуль".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook чекають радикальні зміни Facebook чекають радикальні зміни
Марк Цукерберг планує зайнятися розвитком соціальної інфраструктури для формування глобального співтовариства на базі заснованої ним соцмережі Faceboo...
Nokia випустить оновлену легенду 3310 Nokia випустить оновлену легенду 3310
Фінська компанія HMD Global, власник прав на бренд Nokia, планує представити оновлену версію телефону Nokia 3310 на виставці Mobile World Congress в Б...
Samsung представив конкурента Samsung представив конкурента "Айфону 8": характеристики
В Інтернеті оприлюднили чергові подробиці про підготовлюваний флагманський смартфон Samsung Galaxy S8. Так, стало відомо, що гаджет отримає обсяг опер...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми