Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У Гонтарєвої "злили" громадськості топові банківські схеми

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: НБУ, банки

  Постанова № 351 про кредитні ризики дозволяє НБУ вичищати банківську систему від найбільш популярних схем банкірів, які застосовуються для заниження резервів і, як наслідок, штучної підтримки високого рівня регулятивного капіталу.

  8074_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  "Деякі положення постанови № 23 (згідно з ним формуються резерви. – Ред.) допускали неоднозначне трактування, чим банки активно користувалися. Наприклад, вони зробили велику дірку в нашому регулювання і за рахунок штучних платежів за відсотками тримали заявлену якість кредитів на високому рівні", – заявив в інтерв’ю директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

  За його словами, це не єдина лазівка, яка існувала.

  "Була ще одна схема у банків, переважно з українським капіталом, які активно кредитували пов’язаних осіб. Вони видавали нові кредити, які пропускали по колу, і старі позичальники платили відсотки з нових кредитів, – розповів Віталій Ваврищук. – Такі схеми процвітали. І коли ми почали діагностику, то жахнулися, наскільки це була поширена практика серед банків".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порівняння погодинних зарплат європейців і українців

  Щоб банкам було невигідно маніпулювати резервами, приховувати свої реальні збитки та штучно тримати високим свій капітал, НБУ з 1 січня 2017 року запроваджує нову систему оцінки кредитних ризиків, яка безпосередньо впливатиме на розмір регулятивного капіталу.

  "Резерви – це елемент фінансової звітності, а кредитний ризик – пруденциальної. Ми розвели ці поняття. Банк, формуючи резерви по МСФО, паралельно оцінює кредитний ризик за правилами НБУ. Якщо виникає різниця між обсягом кредитного ризику і резервами за МСФО, тобто з’являється непокритий кредитний ризик, він зменшує капітал першого рівня", – заявив Віталій Ваврищук.

  "Обманювали" банки Нацбанк і за допомогою застав, які неможливо або дуже складно стягнути: товари в обороті, майбутній урожай і майнові права на виручку.

  "Майнові права на виручку – це фікція, а не застава. В ході діагностики ми побачили, що майнові права на виручку дуже легко малюються. Були компанії, у яких доходи за попередні два-три роки були нульовими, а вони малювали майнові права на виручку на сотні мільйонів гривень", – розповів Віталій Ваврищук, підкресливши, що "банки зможуть брати майнові права в заставу, але постанова № 351 їх оцінить в нуль".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми