Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Коломойський розповів цікаву деталь з націоналізації Приватбанку

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: Приватбанк, Коломойський

    Ігор Коломойський заявив, що на момент націоналізації Приватбанку всі корпоративні кредити були реструктуризовані на вимогу НБУ.

    1256_79_pb.jpg (.72 Kb)


    "31 млрд грн застав записали на баланс, а на суму 124 млрд грн реструктурували портфель. НБУ вибрав компанії, які його влаштовують, і кредити були переведені на ці фірми, - говорить колишній співвласник банку. - Вони ще кажуть, що я повинен за щось відповідати. З якого дива?".

    За словами І. Коломойського, найбільше його з Г. Боголюбовим зачепило те, як провели націоналізацію: мовляв, з акціонерів Приватбанку зробили злочинців.

    У цьому контексті видання пише, що "щодо ПриватБанку глава НБУ Валерія Гонтарєва налаштована рішуче: відмова реструктурувати кредити, за відповідним законом, може привести колишніх акціонерів Приватбанку на лаву підсудних".

    "Втім, найбільш непередбачуваний олігарх України Ігор Коломойський запевняє, що у нього претензій до держави немає. Принаймні, поки що", - додається в матеріалі.

    Раніше НБУ заявляли, що до 01 липня 2017 року екс-акціонери Приватбанку повинні реструктуризувати заборгованість перед націоналізованим банком (за оцінками регулятора, 97% корпоративних кредитів, виданих Приватом, - інсайдерські). Щоправда, на днях заступник глави НБУ Катерина Рожкова зазначала, що якщо структури І. Коломойського та Г. Боголюбова домовляться з націоналізованим Приватбанком про реструктуризацію 75% боргів до середини 2017-го, то НБУ готовий на продовження реструктуризації до кінця року для решти 25% боргів.

    "75% акцій "Нафтохіміка Прикарпаття" - це що, непогана застава?" - зауважує Коломойський. Звинувачення в тому, що кредити Приватбанку були видані компаніям-пустушкам і пов`язаним особам, він називає маячнею: "У нас був збалансований кредитний портфель, перевірений аудиторами PricewaterhouseCoopers за стандартами МСФЗ. Це що, недостатня умова? [НБУ ж має претензії до PwC не лише з точки зору аудиту, але й оцінки активів, - ред.]".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес зменшив очікування від 2017 року

    Натомість глава НБУ Валерія Гонтарева запевняє, що «вони [екс-акціонери Приватбанку] нічого не зробили за програмою рекапіталізації». «Вони виконали під нашим страшним тиском тільки її першу частину, взявши на баланс активи на суму 31 млрд грн - та й то через п`ять днів уже вивели з балансу один з активів, оцінений в 5,5 млрд грн. Ні застав, ні нормальних позичальників, ні реального cash-flow від цих позичальників вони не надали", - зазначила В. Гонтарева у відповідь на запи.

    За даними НБУ, на балансі Приватбанку опинилися гірськолижний курорт Буковель, стадіон Дніпро-Арена, літаки МАУ, нафтобази, офісні приміщення.

    У Нацбанку констатують, що пропонували акціонерам Приватбанку об`єднати напрямки бізнесу в холдинги, де одні компанії займаються виробництвом, інші - торгівлею, але де в будь-якому випадку грошові потоки між підприємствами видно. Таким чином, якість позичальників автоматично підвищився б і діра в балансі частково була б закрита. Проте в НБУ запевняють, що акціонери банку не були в захопленні від такої ідеї, й зрештою цього не зробили.

    Колишній топ-менеджер Приватбанку на умовах анонімності розповідає, що в банку «було два види застав: майнові вимоги за контрактами і корпоративні права», «причому всі договори кредитування були підпорядковані англійським правом - на випадок, якщо доведеться стягувати заставу» . Він не заперечує того, що іноді формальними позичальниками були фірми, якими володіли кіпріоти з прізвищами, які важко вимовляються: а хіба в Україні можна вести бізнес інакше? Правда і те, що часом такі компанії не вели ніякої діяльності і на їх балансі не було обладнання або іншого майна. "Але зрозумійте, компанія, яка веде операційну діяльність в Україні, ніколи не тримає майно на своєму балансі: інакше прийде податкова і забере його через податкове обтяження", - пояснює колишній приватівський управлінець.

    "Англійське право - це дуже добре, - зауважує заступник глави НБУ Катерина Рожкова. - Але в першу чергу нас цікавило, як позичальники будуть обслуговувати свої кредити, якщо діяльності вони не ведуть, а застави нічого не варті <…> Ми проаналізували всіх корпоративних позичальників Приват,анку, і з`ясувалося, що багато хто з них обслуговуються і кредитуються тільки в Приваті, й що грошовими і товарними відносинами вони пов`язані тільки з іншими компаніями групи Приват або з компаніями Коломойського і Боголюбова. Такі бізнеси і їх власники автоматично вважаються пов`язаними особами ", - говорить Рожкова. Як приклад вона наводить А-Банк, що належить Суркісам.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки Все про автоматичні стратегії Google Ads: ефективність, переваги та недоліки
У світі онлайн-реклами, де кожна секунда на рахунку, автоматичні стратегії Google Ads виступають як незамінний інструмент рекламодавців, які прагнуть ...
Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо  дякувати ППО, — Кацуба  Україна зуміла відновити експорт електроенергії, і за це маємо дякувати ППО, — Кацуба
Цієї зими Україна зуміла захистити енергетичну і промислову інфраструктуру, що дозволило відновити експорт електроенергії вже у січні 2024 року. Про ц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми