Банкомати – вже не мішень №1 для злочинців.
Шахраї продовжують удосконалювати свої навички в картковому шахрайстві. За підсумками 4 кварталу 2016 шахрайство з банкоматами скоротилося. Зате набирає оберти новий тренд – соціальна інженерія і шахрайство через Інтернет.
Про це повідомили представники міжбанківської асоціації ЕМА під час конференції «Статистика і тенденції платіжного шахрайства в 2016 році». Захід відбувся 26 січня у Києві.
В останньому кварталі 2016 року 63% всіх випадків шахрайства з платіжними картками припадало на інтернет і соціальну інженерію.
В інтернеті шахраї рекламували підроблені сайти з продажу неіснуючих товарів. А також створювали фейкові сторінки поповнення рахунку для копіювання номерів кредитних карт (фішинг).
Також злочинці змушували власників карток розкрити реквізити, або перерахувати кошти, користуючись їх низькою фінансовою грамотністю. Шахраї намагалися дізнатися у жертв не тільки номери кредитних карт і PIN-коди, але і будь-яку персональну інформацію, яка може знадобитися в спілкуванні з співробітником Call-центру та отриманні доступу до чужої картки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заробляти на обвалі гривні - "поради" від Гонтарєвої
На шахрайство з банкоматами припадає 24% всіх зафіксованих випадків. Злочинці займалися скіммінгом (установкою на банкомат накладок для копіювання даних з платіжних карток) і кеш-трепінгом (установка накладок на отвір для готівки, які блокують видачу).
На шахрайство через канали дистанційного банківського обслуговування припадає 9% шахрайств. А махінації з картковими даними в еквайрінговій мережі становили лише 3%.