Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як найчастіше шахраї крадуть гроші з банківських карток

 • Джерело: psm7.com.  → Ключові теги: шахраї, картки

  Банкомати – вже не мішень №1 для злочинців.

  5426_card-blocking_-_kopiya.jpg (46.55 Kb)


  Шахраї продовжують удосконалювати свої навички в картковому шахрайстві. За підсумками 4 кварталу 2016 шахрайство з банкоматами скоротилося. Зате набирає оберти новий тренд – соціальна інженерія і шахрайство через Інтернет.

  Про це повідомили представники міжбанківської асоціації ЕМА під час конференції «Статистика і тенденції платіжного шахрайства в 2016 році». Захід відбувся 26 січня у Києві.

  В останньому кварталі 2016 року 63% всіх випадків шахрайства з платіжними картками припадало на інтернет і соціальну інженерію.

  В інтернеті шахраї рекламували підроблені сайти з продажу неіснуючих товарів. А також створювали фейкові сторінки поповнення рахунку для копіювання номерів кредитних карт (фішинг).

  Також злочинці змушували власників карток розкрити реквізити, або перерахувати кошти, користуючись їх низькою фінансовою грамотністю. Шахраї намагалися дізнатися у жертв не тільки номери кредитних карт і PIN-коди, але і будь-яку персональну інформацію, яка може знадобитися в спілкуванні з співробітником Call-центру та отриманні доступу до чужої картки.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заробляти на обвалі гривні - "поради" від Гонтарєвої

  На шахрайство з банкоматами припадає 24% всіх зафіксованих випадків. Злочинці займалися скіммінгом (установкою на банкомат накладок для копіювання даних з платіжних карток) і кеш-трепінгом (установка накладок на отвір для готівки, які блокують видачу).

  На шахрайство через канали дистанційного банківського обслуговування припадає 9% шахрайств. А махінації з картковими даними в еквайрінговій мережі становили лише 3%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми