Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Коломойському списали борги

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: Коломойський

    За даними Приватбанку, 31 січня він погасив рефінансування НБУ на суму 2,38 млрд грн та виплатив 215,75 млн грн відсотків.

    За словами заступника голови правління банку Галини Пахачук, на сьогодні загальний борг фіну станови перед регулятором становить 15,52 млрд грн.

    Після націоналізації Приватбанку НБУ надав для нього 25 млрд грн рефінансування. Ці борги Приватбанк погасив ще до кінця грудня за рахунок монетизації Нацбанком частини держоблігацій (на 25,8 млрд грн з паперів на 107 млрд грн), які Мінфін випустив для докапіталізації Привату. Таким чином, Приватбанк фактично погасив вказаний борг перед НБУ держоблігаціями (такий ось бартер), водночас 25-мільярдна емісія лишилася в обігу.

    Спершу в НБУ заявляли, що кошти від монетизації ОВДП для Приватбанку пішли на формування обов`язкових резервів («тобто фактично залишатимуться на коррахунку банка в НБУ»). Однак у свіжому звіті Нацбанк зауважив, що отримані Приватбанком кошти були спрямовані не тільки на формування обов’язкових резервів, але й «поповнення кас і банкоматів».

    Додамо, що в січні НБУ викупив у Приватбанку ще ОВДП на 1,4 млрд грн, довівши сукупний обсяг монетизації до 27,2 млрд грн. Якщо ж до цих 1,4 млрд грн додати 0,8 млрд грн перевищення суми першої монетизації (25,8 млрд грн) над погашенням постнаціоналізаційного рефінансу (25 млрд грн), виходить 2,2 млрд грн – майже та ж сума, про яку звітувала Г. Пахачук.
    Мінімізація обсягів «націоналізаційної» емісії в обігу – це, безумовно, плюс для громадян та бізнес (за винятком хіба валютних «спекулянтів»).

    Водночас слід враховувати, що така модель скорочення боргів Приватбанку перед НБУ також на руку екс-акціонерамПриватбанку, зокрема, Ігоря Коломойського, який у донаціоналізаційні часи давав у т.ч. особисту поруку по боргам Приватбанку перед НБУ.
    Крім того, в НБУ заявляли, що екс-власники Приватбанку надали в заставу по кредитам рефінансування, зокрема, «Буковель», «Бориваж», літаки «Боїнги».

    От і виходить, що зусиллями самого ж НБУ, Мінфіну і державного топ-менеджменту Приватбанку активи І. Коломойського та Г. Боголюбова виводяться з-під удару…

    Очевидно, що це частина пакетних домовленостей, які були досягнуті між владою та екс-акціонерами Приватбанку в рамках «мирного» сценарію націоналізації банку.

    Водночас не факт, що він буде повністю реалізований.

    Справа навіть не в тому, що ще лишається борг Приватбанку перед НБУ по рефінансуванню, в рамках якого до екс-акціонерів Приватбанку можуть виникнути претензії (до слова, на момент націоналізації борг Приватбанку перед НБУ становив 19 млрд грн, з яких, як заявляли в Нацбанку, 14 млрд грн - прострочена заборгованість).

    Основний камінь спотикання – це питання обслуговування та погашення екс-акціонерами Приватбанку та пов’язаними з ними структурами інсайдерських кредитів, де сукупна ціна питання може бути під 150 млрд грн.

    У Нацбанку зазначали, що до 01 липня екс-акціонери Приватбанку повинні реструктуризувати ці борги (чи, принаймні, 75% суми – на решту 25% НБУ готовий дати відстрочку до кінця 2017 року).

    Водночас І. Коломойський заявив, що на момент націоналізації Приватбанку всі корпоративні кредити були реструктуризовані на вимогу НБУ. «31 млрд грн застав записали на баланс, а на суму 124 млрд грн реструктурували портфель. НБУ вибрав компанії, які його влаштовують, і кредити були переведені на ці фірми, - говорить екс-співвласник банку. - Вони ще кажуть, що я повинен за щось відповідати. З якого дива?»…



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми