Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці "підсідають" на кредити під 1300% річних

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: кредити, банки

    Річні до 700%: в Україні зміняться правила видачі дрібних кредитів.

    0071_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Кредиторів зобов'яжуть наочно вказувати всі ставки і зізнаватися в прихованих платежах.

    Українцям з 10 червня покажуть реальну ціну дрібних кредитів - від 3,2 тис. грн. Кредитні спілки та фінансові компанії зобов'яжуть переписати умови кредитних договорів по дрібним позикам - Нацкомфінпослуг вже розробив нові вимоги, які вступлять в силу цього літа.

    "Вивчаючи ринок, ми бачили договори із зазначенням ставки в 2% в день, що виливається користувачеві в 700% річних. Бачили договори, де за затримку погашення кредитів компанії ставили пеню за 2% в день, що в результаті становило фактично 1300% річних. якщо людина побачить такі цифри і зрозуміє, що при позиці в 1000 грн. через якийсь час їй треба буде повернути 10-13 тис. і більше, то, можливо, бажаючих брати такі кредити буде менше. Тоді люди задумаються, чи не варто стати учасником кредитної спілки або звернутися в банк, де ставки набагато менше", – пояснив потреба в змінах член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.
    За новими вимогами, кредитні договори перепишуть з деталізацією вартості споживчих кредитів. Фінансистів зобов'яжуть розжовувати приховані платежі:
    відсотки за користування кредитом;
    комісії;
    платежі за послуги кредитного посередника;
    платежі за додаткові послуги кредитуючої організації, пов'язані з отриманням, обслуговуванням і поверненням кредиту: розрахунково-касове обслуговування, платежі за обслуговування кредитної заборгованості, платежі за юридичне оформлення;
    оплату інших супутніх послуг кредитора;
    комісійна винагорода, яка виплачується кредитору третіми особи, які надають послуги споживачу при оформленні кредитного договору.
    Але навряд чи людей повністю відлякають від фінустанов нові кредитні умови. Навіть після того, як їм "відкриють на них очі". Дрібні позики зазвичай беруть ті, хто не може прожити без кредитів - вони просто змушені займати, щоб дотягнути від зарплати до зарплати.

    За словами експертів, повинен відбутися переділ ринку. Позичальники переорієнтуються на ті небанківські фінустанови, які зможуть запропонувати людям найбільш прийнятні умови. За словами Зальотова, саме на це і розраховує Нацкомфінпослуг.

    В теорії в боротьбу за позичальника могли б вступити і банки. Однак ті поки налаштовані песимістично – не бачать своїх клієнтів в людях, які звикли кредитуватися під гігантські відсотки у фінансових компаніях і кредитних спілках на 1 – 2 місяці.

    "Люди з вищою і середньою освітою не йдуть в кредитні установи, тому що розуміють реальну вартість позик в них. Користуються послугами кредитних організацій бідні і малограмотні верстви населення. У них мало шансів отримати кредит в банку: в скорингових системах банків по цій категорії стоять певні обмеження", – зазначив екс-голова правління Вектор Банку Олег Фесенко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на столичні "новобудови" знову зросли

    На низькій фінансовій грамотності споживачів дорогих позик наголошують і інші банкіри.

    "Клієнт кредитних організацій не вміє рахувати, і бере позику в більшості своїй на їжу. І це не перебільшення. А значить в разі виникнення форс-мажорних обставин, така людина просто перестане обслуговувати банківський кредит", – пояснив голова Правління Forward Bank Андрій Кисельов.

    Проблеми з отриманням дрібних кредитів в банках будуть у людей і через складнощі з роботою. Відсутність постійного робочого місця часто є причиною для відмови в банківському кредиті. З цієї частини фінансисти не готові пом'якшувати свої вимоги і продовжать висувати жорсткі фінансові вимоги.

    "Перевірка кредитоспроможності клієнтів, які прийшли з фінкомпаній, що не буде якось відрізнятися від оцінки ризиків за всіма іншими клієнтам. Гарна кредитна історія і платоспроможність залишаться основними вимогами", – запевнив заступник голови правління Банку Кредит Дніпро Андрій Мойсеєнко.

    І додав, що банки не зацікавлені в кредитуванні на короткі терміни (місяць-другий). Готові займатися позичальниками, що позичають гроші хоча б на півроку.

    Якщо людина виконає всі ці умови, може претендувати на більш дешеві позики. Якщо мова буде йти про кредити готівкою – під 80-90% річних, а якщо про овердрафт по зарплатній картці – взагалі під 30-35% річних.

    "Банки не кредитуватимуть по 700% річних. У них ставки в рази нижче", – підкреслив Андрій Кисельов.

    Фінансисти впевнені, що на поточний момент мало хто з позичальників фінансових компаній і кредитних спілок зможуть перейти на обслуговування в банки. Хоча все-таки сподіваються, що в міру поліпшення своїх життєвих умов і більш детального вивчення кредитного цінника, люди навчаться підлаштовуватися під суворіші вимоги банківських установ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми