Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У Гонтарєвої перелічили проблемні банки, які ще не "луснули"

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: банки, НБУ

    Заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю порталу "Мінфін" повідомила, що наразі на ринку працюють три банки, які мають статус проблемного.

    6529_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    «Але, розумієте, це процес. Проблемним можна стати не тільки через нестачу капіталу або ще чогось. У банку просто можуть виникнути питання, на вирішення яких потрібно трохи більше часу. Зі свого боку проблемність дає нам можливість посилити нагляд за такими банками. Більш серйозних наслідків це ще не гарантує», - зауважила К. Рожкова.

    Вона зазначила, що з 5 банків зі статусом проблемного, про які вона заявляла в лютому, два вже пішли у Фонд гарантування: це Діамантбанк і Вектор Банк. При цьому за словами К. Рожкової, крім цих п’яти банків, ще один визнавався проблемним, водночас з одного банку регулятор зняв такий статус.

    У лютому агентство "Українські новини" з посиланням на власні джерела писало, що до числа 5 банків, які НБУ відніс до категорії проблемних, входять Діамантбанк, Вектор Банк, Апекс-банк, «Гефест», «Новий».

    К. Рожкова зазначила, що Фінбанк перед віднесенням його до неплатоспроможних, не мав статусу проблемного. "Цей банк практично без зобов`язань, коробочка. Були бажаючі його придбати, але так і не купили, тому ми його безболісно видалили з ринку, - констатувала К. Рожкова.

    Також вона прокоментувала ситуацію довкола банку "Новий" та "Гефест", які станом на лютий мали непрозору структуру власності (за висновками НБУ):

    "Гефест - його контролером є В`ячеслав Попов. Це один з тих банків, які знаходяться в замороженому стані. За два роки він практично ніяк не змінився. І нас, як у регулятора, до нього навіть претензій немає - зобов`язань у банку нуль. Правда, капіталу теж, але він нічого і не робить, ніякої діяльності.

    Чому так довго? Контролером Попова ми визнали ще рік тому. Зараз з ним йде розмова з приводу того, щоб банк здав ліцензію. До того, як був прийнятий закон 6010, форсувати події по "Гефестові" і віддавати його на Фонд гарантування, не було сенсу.
    По банку "Новий" - інвестор у нас вже з`явився і нам потрібно якийсь час, щоб його остаточно затвердити. Тут більш складний випадок, тому що основний контролер у банку є - це КБ ім. Янгеля. Решта - розмиті. Хто вони такі - нам ще треба дізнатися. Але це зовсім не та непрозорість, коли ми взагалі не розуміємо, що в банку відбувається. Тут основне ми знаємо, але нам потрібно з`ясувати деякі деталі, копнути глибше. Цей процес займає час".

    Докапіталізація

    К. Рожкова розповіла, що до кінця 2017 року банки з першої двадцятки повинні вийти на показник адекватності регулятивного капіталу 7%, а до кінця 2018 року - на 10% (наразі в 6 банків відповідний показник менше 10%). На початок 2017 року в них мало бути не менше 5% (ця вимога була виконана). Щоправда, за підсумками І кварталу деякі банки «просіли» (слід розуміти, нижче 5%), але НБУ до них не застосовує санкції, зазначила заступник глави НБУ.

    «Плани щодо подальшої докапіталізації у них є, їх виконання ми контролюємо щомісяця. Якщо хтось виконає проміжний норматив раніше - окей. Але треба розуміти, що мова йде не тільки про докапіталізацію. Банкам ще потрібно реструктуризувати кредитні портфелі. Поки побоювань того, що хтось не вийде на 7%, у нас немає. Ми будемо дивитися по ситуації - в кінці року ще раз проінспектуємо частину першої 20-ки. Якщо побачимо щось критичне, будемо говорити з власниками в окремому порядку.
    Є об`єктивні причини. Наприклад, нові вимоги щодо оцінки кредитного ризику. Ми фактично ввели його з лютого місяця, але звітність по банкам отримали тільки в кінці березня. По ній видно, що в зв`язку з переоцінкою ризику деякі банки, до цього виконували 5%, трохи просіли. Ми їх не караємо, але й таргет в 7% на кінець року теж не скасовуємо.

    Попередня наша інструкція фіксувала вже понесені банком збитки. Резерви формувалися за фактом - якщо підприємство вже давно знаходиться в простроченні. За новими правилами банки оцінюють потенційно можливі збитки в залежності від класу позичальника, наявності застави. Відповідно до цього принципу вони вже переоцінили свої портфелі. За новим клієнтам вони відразу бачать, скільки їм резервів потрібно. Або навпаки - при хорошому заставі резерви можна і взагалі не формувати», - зауважила К. Рожкова.

    Заступник глави НБУ також нагадала, що банки з другої двадцятки вже зараз повинні мати 5% адекватності регулятивного капіталу. У третій двадцятці поки мета вийти на нульову адекватність, а на 5% - до кінця червня.

    "Тобто до середини року 60 банків (а це 98% системи) повинні показати адекватність капіталу на рівні 5%. Решта 36 банків ми поки діагностуємо, до початку осені у нас будуть результати по всій системі.

    Так, ще є таргет в 200 млн. Всього залишилося близько 34 банків, які поки не докапіталізувати до цієї суми. Критичних з них 13 - все це в основному дуже дрібні банки.

    «Критичних» - не означає, що у них прямо все дуже погано. Ми почали працювати з невеликими банками в липні минулого року, коли вони все зробили капітал 120 млн грн. Ми зустрічалися з власниками цих банків і радили їм або переглянути свої бізнес-моделі (бо конкурувати на ринку особливо маленьким банкам дуже складно) або подумати про добровільну відмову від статусу банку.

    Все-таки вони акумулюють великі гроші, причому живі - ми їх дуже строго перевіряємо. Рік тому вони запевняли нас, що у них є плани з розвитку, але за цей час так нічого і не змінилося. Який сенс вкладати додаткові гроші в банк, якщо він не дає «вихлопу» бізнесу? Після травневих свят ми ще раз хочемо запросити власників невеликих банків і поговорити з ними на цю тему", - зауважила К. Рожкова.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми