Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Приватбанк потягне Україну вниз

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

    Україні не окупиться Приватбанк.

    7746_287238_default.jpg (66.9 Kb)

    Виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко прокоментував поточну ситуацію довкола Приватбанку та можливі сценарії її врегулювання (пряма мова):

    «Для утримання Приватбанку на плаву вже витрачено понад 5% ВВП. Чи могли українські платники податків уникнути цих витрат? Так, могли б, якби були чіткі перевірки з боку НБУ ще раніше – рік, два, п’ять тому.

    Хоча правда й те, що в 2014-2015 роках були дуже значні ризики для стійкості всієї банківської економіки через різке погіршення якості кредитних портфелів після втрати гривнею двох третин своєї вартості. Україна не була винятком: коли йде девальвація національної грошової одиниці, фактично завжди погіршується якість банківських активів.

    Чи була альтернатива [націоналізації Приватбанку]? Мені здається, що не було. Too big to fail.

    Як мінімізувати витрати українських платників податків? Кілька речей.

    По-перше, чим менше цей банк буде перебувати в руках держави, тим краще, оскільки менші втрати будуть понесені. Хоча б з точки зору того, що державний менеджмент менш ефективний, ніж приватний у країні з високими ризиками корупції.

    По-друге, щоб запобігти повторенню проблеми, слід чітко розібратися, як ситуація дійшла до такого стану.

    По-третє, необхідно працювати з екс-власниками щодо погашення портфелів.

    По-четверте, не варто сподіватися, що всі витрати, понесені на підтримку банку, – а це близько 5,5 млрд дол, – вдасться повернути.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ощадбанк та Приватбанк почали боротьбу за ринок

    Це не вдавалося навіть у більш розвинених країнах. Характерний приклад – скандинавська криза, де в націоналізованих банках втрати сягали близько 30% внесеної суми. І навряд чи Україна буде тут винятком. Тобто навіть якщо б повторився скандинавський досвід, обсяг втрат міг би скласти під 2 млрд дол.

    Теоретично корпоративний портфель Приватбанку можна продати. Питання – з яким дисконтом та кому.

    За оцінками міжнародних рейтингових агентств, Україна знаходиться на п’ять сходинок нижче від інвестиційного рівня, і тому я не став би очікувати значного попиту на такий актив.

    Враховуючи бізнес-клімат, високу номінальну вартість активу і політичну складову, яка присутня чи може бути присутньою, продаж портфелю іноземцю виглядає фактично неможливим. На мою думку, ймовірність такого сценарію – мізерна. Хоча, мабуть, теоретичний шанс є.

    Було б непогано створити банк з поганими активами й вивести в нього відповідні активи (як і активи інших банків). Чи можливо це у випадку з Приватбанком – не готовий сказати.

    Це дало б можливість оздоровити те, що залишилося, і вивести потім на приватизацію, щоб мінімізувати втрати платників податків».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми