Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкомат "зажував" картку: план дій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

    Куди дзвонити, коли повернуть і що говорити.

    1997_14703866_bankomat_kartochka_dengi_ruki_79253_20x1152.jpg (44.33 Kb)

    Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця. І, як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати "готівку". Що робити, якщо банкомат зажував банківську карту або не видав гроші, але списав кошти з рахунку.

    Що робити, якщо банкомат "з'їв" карту

    Банкомат може вилучити карту "спеціально", якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п'яти разів поспіль, просто забув карту в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено. Також банкомат може "проковтнути" карту через раптове відключення електрики, неправильне обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "План Маршалла" розпочинає свою дію

    Іноді банкомати показують, з якої причини карту "з'їли". Наприклад, на моніторі може з'явиться повідомлення: "Card is retained" (карта вилучена) або спеціальні коди. "04" - вилучення без причини, "41" - карта була загублена або "43" - карта була вкрадена. В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку "скасування" на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.

    У такій ситуації карту "звільнять" від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес "повернення".

    Після того, як банк "зажував" карту, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для "з'їденої" карти. Тому стояти біля банкомату доти, поки карта не повернеться, немає сенсу. Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все - паспорт та ІПН).

    На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що "з'їдену" карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.

    Що робити, якщо банкомат не видав гроші

    Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списались з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і через проблеми зі зв'язком, електропостачанням і т.д. Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.

    Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку. Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансових структур приймають звернення і по телефону.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми