Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Біткоін в Україні досі "без правового статусу"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: біткоін

  Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні, розповів заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

  40_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  "У різних країнах Bitcoin класифікують як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Національний банк України зараз офіційно не підтримує жодне з наведених визначень", - говорить Чурій.

  За словами заступника голови Нацбанку, законодавство ЄС класифікує Bitcoin як цифрове представлення вартості, не підтверджене центральним банком і не прив'язане до юридично встановлених валютних курсів. Можна використовувати як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їхньої передачі та зберігання.

  "В Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти. Щоразу, коли Bitcoin продають, продавець повинен сплатити податок на приріст капіталу. Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ. В Японії він визнаний цінністю, подібною до активів. Його продаж теж оподатковують. В Австралії Bitcoin розглядають як власність, а транзакції з ним – як бартер", - каже Олег Чурій.

  Для вироблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin в Україні Нацбанк почав консультації з Міністерством фінансів, Фіскальною службою, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

  "Це питання розглядатимуть на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планують провести до кінця серпня", - додав Чурій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найбагатші спортсмени в історії - список Forbes Найбагатші спортсмени в історії - список Forbes
Американський баскетболіст Майкл Джордан очолив список 25 найбагатших спортсменів всіх часів за версією журналу Forbes.
Рейтинг найбільш переоцінених голлівудських зірок - Forbes Рейтинг найбільш переоцінених голлівудських зірок - Forbes
Журнал Forbes склав рейтинг найбільш переоцінених у 2017 році акторів. Для складання рейтингу було проаналізовано комерційний успіх останніх трьох кар...
Google склала статистику найпопулярніших пошукових запитів українців у 2017 Google склала статистику найпопулярніших пошукових запитів українців у 2017
Компанія Google склала статистику найпопулярніших пошукових запитів українців.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми