Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкір: Приватбанк можна було залишитися у приватній власності

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

    Екс-директор департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ Олександр Завадецький в інтерв’ю для Finbalance висловив думку, що націоналізацію Приватбанку можна було уникнути.

    8397_1467724318_privat_bank_top_1000.jpg (35.94 Kb)

    «Це питання пов’язане з політикою регулятора у принципі. Можна було б уникнути націоналізації Привату, якщо б був курс на диверсифікацію та розвиток банківського сектору, а не на його згортання та концентрацію», - зазначив О. Завадецький.

    Він констатував, що не бачить причин для екс-власників банку починати війну за банк, а також висловив думку, що «в держави є право вимагати компенсації заподіяної шкоди від керівництва НБУ».

    «Хто виграє в підсумку [від націоналізації], важко сказати. Наразі я вважаю що акціонери Привату отримали найбільші вигоди, а найбільші втрати понесли платники податків. При цьому ситуацію так «розрулив» НБУ», - зауважив екс-директор департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар подорожчає на 5 гривень: чого очікувати восени?

    Нагадаємо, раніше екс-член правління НБУ, екс-директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Вадим Пушкарьов у коментарі для Finbalance висловлював сумнів у тому, чи в принципі потрібна була націоналізація Приватбанку.

    «Власне, на мій погляд, банк її не потребував. Так, його стан був складним, але не критичним. Не потрібно було перевішувати його на бюджет та платників податків.

    Не вірю, що до націоналізації якість кредитного портфелю Приватбанку була настільки поганою, як розповідають. А те, що після націоналізації вона погіршилася, це закономірно. За таких умов навряд чи можна було очікувати іншого.

    <…> НБУ розпочав ці регулятивні «танці з бубнами» у 2015 році – тобто в максимально невдалий час: на фоні війни, Криму, втрат цілих галузей економіки. Такі необґрунтовано жорсткі зміни в регулюванні припустимі лише в умовах спокою, зростання інвестицій та економіки», - зазначав банкір.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми