Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці продовжують закривати свої депозити

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

  У серпні громадяни зняли зі своїх гривневих рахунків 0,3% накопичень.

  9511_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Українці продовжують забирати гроші з банків. З початку року депозитний портфель населення в національній валюті скоротився вже на 8,4% - до 214,02 млрд. Грн. Про це повідомляє UBR, грунтуючись на звіті Національного банку України.

  Минулого місяця люди зняли зі своїх гривневих рахунків 0,3% накопичень.

  Видання припускає, що люди не в захваті від тотального зниження процентних ставок банків, який не припинявся в серпні. За минулий місяць, за інформацією регулятора, середня прибутковість гривневого вкладу для фізосіб скоротилася на 0,8% річних, і зупинилася на рівні 11,4%. А з початку року гривневі вкладники втратили ще більше, адже в кінці 2016 року вони заробляли на своїх депозитах в середньому 15,6% річних.

  При цьому українці накопичували свої заощадження на валютних рахунках: за серпень їх загальний обсяг в українських банках зріс на 0,6%, і досяг 8,4 млрд дол. Зростання, звичайно, не грандіозний, і, швидше за все, був забезпечений конвертацією гривневих вкладів у ВКВ у міру закінчення їх термінів, однак він дозволяє говорити про зміну тренда. Адже до сих пір люди активно вилучали долари і євро з банків. З початку 2017 р забрали на 1,4 млрд дол.

  Передбачається, що перехід вкладників в валюту викликаний з осінніми очікуваннями провалу курсу гривні до мінфінівського прогнозу - до 27,2 грн. / Дол. А може вони звернули увагу на те, що фінансисти перестали опускати відсотки по валютних депозитах: середній розмір ставки, за даними НБУ, в серпні залишився таким же, як і в липні - 3,1%. Це звичайно не 5,4% річних, як було в кінці 2016- го, але все ж таки не менше 3%, як прогнозували скептики в середині літа.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін заклав курс долара "під 30" на 2018 рік

  Аналогічні тенденції НБУ зафіксував і в корпоративному секторі. Також як і люди, підприємства скорочували свої гривневі вкладення: за минулий місяць їх обсяг зменшився на 2,8%, і зафіксувався на рівні 228,6 млрд. грн. І нарощували за рахунок експортних надходжень валютні вклади: бізнес збільшив ці накопичення на 1,8% - до 5,3 млрд дол.

  Незначне пожвавлення сталося на кредитному ринку. Після літніх канікул люди стали частіше брати дрібні кредити. За рахунок чого, обсяг гривневого кредитування населення виріс за підсумками серпня відразу на 4,1%, і банки сформували загальний портфель на рівні 87,4 млрд. грн.

  При цьому українці продовжували гасити раніше оформлені валютні позики: їх сума в банківській системі скоротилася на 2,6% - до 70,8 млрд дол.

  І рівно така ж динаміка була зафіксована в бізнес-сегменті: гривневе кредитування зросло на 1,3% (до 447,9 млрд. Грн.), А валютне скоротилося на 0,02% (до 13,7 млрд дол.).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми