Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Сюрприз для клієнтів: як банки верифікуватимуть доходи українців

  • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: банки, доходи

    Нацбанк вніс зміни до Положення про фінансовий моніторинг і зобов'язав всі банки перевіряти джерела доходу своїх клієнтів.

    3363_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова розповіла, що в результаті змін, банки будуть перевіряти всю інформацію про клієнта, аналізувати його діяльність, яка здійснюється ним через банк. У свою чергу, інформація від клієнта повинна підтверджуватися документами. Причому банки за такі перевірки будуть нести відповідальність.

    При цьому критерієм оцінки буде не сума грошей, яку клієнт розміщує у вигляді депозиту або просить перевести іншій особі, а співвідношення між потенційними можливостями клієнта та характером проведеної ним операції, пояснює Олена Коробкова.

    Вона також повідомляє, що в кожному банку будуть створені комітети, які будуть визначати рівень контролю для прийняття рішень.

    Посилення контролю обумовлено впровадженням ризик-орієнтованого підходу до системи легалізації кримінальних доходів / фінансування тероризму. І банк, щоб ефективно мінімізувати ці ризики, буде вживати таких заходів і в такому обсязі, в якому вважатиме для себе необхідним.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес визначив курс гривні на 2017 рік

    Тобто клієнти повинні звикати до того, що банки частіше будуть задавати питання: «як підтвердити документально джерела походження ваших коштів або стану», «надайте пояснення економічної суті проведення фінансової операції» і т.д. Якщо бізнес цілком легальний, то такі питання не повинні викликати негативної реакції.

    У постанові і роз'ясненні НБУ не говориться про те, що документальне підтвердження джерел походження будь-яких засобів слід вимагати від усіх без винятку клієнтів. Але якщо в банк звертається пенсіонерка із щомісячною пенсією в 1312 грн. для перекладу, наприклад, 100 тис. грн., то банк повинен запросити інформацію про джерело такого доходу. За словами Олени Коробкова, якщо банк пропустить таку операцію, то значить погодиться з тим, що клієнтка не їла, чи не оплачувала комунальні послуги, не купувала одяг більше шести років, а всі гроші відклала.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми