Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банківські скриньки перестали бути надійними

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: фінанси

    Українці полюбляють зберігати гроші в банківських скриньках. Користуватися цією послугою почали ті, хто боїться зберігати готівку вдома, а банківським депозитами не довіряє. На відміну від депозитів, за таке зберігання грошей ще треба платити – в середньому 3-4 тисячі гривень на рік.

    3969_7dce163b8ff794d0bc9d263f3a03e9.jpg (46.7 Kb)

    За це клієнт отримує власний сейф у сховищі банку.

    Але, за словами експертів, це ризикований спосіб. Наприклад, нещодавно грабіжник спокійно і впевнено прийшов у відділення банку – нібито зазирнути у власний сейф. При цьому злочинець відкрив чужі і виніс 350 тис. доларів і кілограм золота. Крадіжка зайняла всього 14 хвилин.

    Відео дій злочинця показали експерту з безпеки Сергію Кириленку. Той припускає: відкривали скриньки відмичками, вже знаючи, що в них лежить. За словами Кириленка, такі пограбування не роблять без підготовки, тому, швидше за все, діяла ціла злочинна група, яка вивчала сейфи.

    Експерт упевнений, що зовнішність грабіжника теж оманлива – хоча він і діяв з відкритим обличчям, на вулиці його навряд чи можна впізнати. “Вони готові до камер, є певний грим. Він в житті може ходити з бородою і короткою стрижкою”, – зазначає Кириленко.

    Грабують банківські скриньки в Україні не вперше. У банку, де зберігав кошти Євген, в минулому році обчистили всі скриньки. Чоловік досі судиться, щоб установа повернула втрачене.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес визначив курс гривні на 2017 рік

    “Банк відмовився відповідати. Він відповідає за збереження скриньки, але як він відповідає, вчому це виявляється?”, – дивується Євген.
    Експерт з безпеки зазначає, що якщо буде доведено помилку з боку працівників банку, то через суд можна виграти справу.

    У банку радять при укладенні договору робити опис вмісту сейфа. Тільки так можна добитися відшкодування у разі пограбування.

    “Тут ситуація в тому, що це слова клієнта проти слів співробітника банку. Банк це ніяк не обліковує і не контролює”, – відзначає начальник управління розвитку продуктів департаменту роздрібного банкінгу Ольга Волкова.

    Отже, банку краще чесно повідомити, що кладуть до скриньки. Але більше нікому говорити не можна, застерігають експерти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми