Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт: Низькі ставки по депозитам - це хороший сигнал економіки

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

  За прогнозами аналітика, зниження ставок найближчим часом не зупиниться.

  1470_1407792835.jpg (54.37 Kb)

  Зниження ставок по депозитах в Україні - це здоровий процес, який в перспективі зробить більш доступним кредитування, в тому числі і для бізнесу. Таку думку висловив аналітик Dragon Capital Сергій Фурса.

  "В Україні йде дуже здоровий процес. Ставки по депозитах, вартість ресурсів для економіки, знижується. І при цьому залишається одним з найвищих рівнів прибутковості в світі. У цьому році, на початку 2017 року, ви могли були покласти гривню під 15% річних в надійний банк. За підсумками року особливих змін курсу немає. У підсумку, ваша і валютна, і гривнева прибутковість складе 15%", – зазначив Фурса на своїй сторінці в Facebook.

  Він пояснив, що зараз по всьому світу спостерігаються рекордно низькі ставки по депозитах і кредитах.

  "Гроші дуже дешеві. І їх дуже багато. Саме тому ставки за доларовими депозитами в Україні рекордно низькі. Українським банкам просто не потрібні долари. Тому як кредитувати ними особливо нікого в країні. І просто класти їх на депозит в європейські банки – собі дорожче. ставки там вже негативні", – пояснює аналітик.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсотки по депозитам обвалилися до нового антирекордну

  За прогнозами Фурси, ставки за гривневими депозитами знижуватимуться і далі, якщо не трапиться форс-мажору.

  "У міру того як Нацбанк буде брати під контроль інфляцію, буде знижуватися облікова ставка, а слідом за нею і нова депозитна ставка. І це здорово. Тому як вниз йтимуть і вартість кредитів. А це дуже добре для економіки", – вважає Фурса.

  При цьому поки що Нацбанк перестав знижувати облікову ставку і навіть допустив можливість її підвищення.

  Він зазначає, що коли банки знижують ставки по депозитах, вони поступово знижують і ставки по кредитах. Однак поки що в Україні кредитна активність досить слабка і кредитування відновлюється повільно, оскільки в законодавстві немає чіткого захисту прав кредиторів.

  "Тому відсоток безповоротних кредитів в українських банках рекордно високий. І не тому, що" зубожіння" і "геноцид". А тому що не хочуть платити. І легше занести [хабар] судді, ніж погасити борг. І в такому випадку раціональне поведінку банків – вкрай обережне кредитування", – вважає Фурса.

  Раніше експерти пояснювали, що прибутковість депозитів в Україні падає, тому що кредитна активність банків зараз не настільки висока, щоб відчувати гостру потребу в коштах. Аналітики вважають, що банки, які пропонують депозитні ставки вище ринкових, відчувають дефіцит ліквідності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми