Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Дюжину банків звинуватили в "оготівковуванні" - НБУ

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки, НБУ

    Як тільки регулятор вносить зміни, схеми ускладнюються, нарікають в департаменті фінмоніторингу.

    9475_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    За три роки в Україні приблизно десяток банків був виведений з ринку через порушення законодавства з питань фінмоніторингу. Про це розповів голова департаменту фінмоніторингу Національного банку України (НБУ) Ігор Береза.

    "З 2014 по 2017 рік близько 10 банків були виведені за порушення законодавства з питань фінансового моніторингу. Переважно, це була схемна діяльність банку, націлена на відмивання коштів. Або банки були задіяні як посередники в схемах щодо так званого "оготівкування", – розповів Береза.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" ще один український банк

    За його словами, банківські схеми постійно змінюються.

    "Як тільки регулятор вносить зміни, схеми ускладнюються, їх все важче виявити. Раніше, зазвичай, схема була сконцентрована в одному банку, а зараз це може бути кілька рівнів із залученням багатьох банків", – зазначив Береза.

    Більш того, операції можуть бути навіть непоміченими самим банком, попереджає голова департаменту НБУ.

    "Це може бути великий системний банк, або банк з іноземним капіталом. До цього банку може прийти клієнт і стверджувати, що він працює по-білому і законно. Але раптово клієнт може почати здійснювати різні, абсолютно протизаконні операції на величезні суми", – пояснив чиновник.

    Банк повинен бути здатний оперативно виявити таку діяльність і запобігти залученню банку до схемних операцій, зазначає Береза.
    Нагадаємо, НБУ в січні-вересні 2017 року направив до правоохоронних органів 28 листів з інформацією про підозрілі операції клієнтів 36 банків на загальну суму понад 67,5 млрд грн, або 16 млрд і 10 млн євро.

    Крім того, регулятор нарахував шість проблемних банків в Україні – фінустанови не впоралися з виконанням вимог про докапіталізацію. Згідно з нинішніми вимогами, мінімальний статутний капітал в 200 млн грн банки повинні були мати до 11 липня 2017 року, а підняти його до 300 млн грн – до 11 липня 2018 року. Однак НБУ може змінити графік докапіталізації. Нові пропозиції зараз узгоджують з МВФ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми