Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Уряд схвалив приватизацію відомого банку

 • Джерело: ukranews.com.  → Ключові теги: приватизація, Кабмін, держбанк

  Кабінет Міністрів схвалив залучення Міжнародної фінансової корпорації, що входить до групи Світового банку, до приватизації Укргазбанку.

  9475_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це сказано у прийнятому проекті меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством фінансів, Укргазбанком і IFC.

  Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 8 листопада.

  Зокрема, Кабмін схвалив проект меморандуму, який буде підписано на наступному тижні за участю президента Світового банку Джима Йон Кіма.

  Метою меморандуму є повна приватизація Укргазбанку для зменшення частки уряду у фінансовому секторі.

  У заявленій приватизації уряду повинна допомогти Міжнародна фінансова корпорація.

  Для цього IFC може надати консультаційні послуги для поліпшення інвестиційної привабливості банку, а також може розглянути інвестиції в капітал банку для підтримки його продажу.

  Відповідно до проекту меморандуму, Укргазбанк буде фокусуватися на еко-банкінгу (фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності), буде нарощувати присутність у приватному секторі, співпрацюючи з малими та середніми підприємствами, корпоративним і роздрібним сегментами.

  Банк повинен поступово зменшити обсяг існуючого кредитного ризику на держпідприємства (закрити ліміт кредитування на ДП "Енергоатом").

  Мінфін, у свою чергу, повинен забезпечити: посилення корпоративного управління банку; утримання від директивних програм кредитування; утримання від збільшення обсягу ризику банку на держпідприємства.

  IFC буде продовжувати надавати консультаційні послуги для перетворення Укргазбанку в провідні фінустанови за рахунок: нарощування потенціалу в еко-банкінгу, поліпшення корпоративного управління; створення системи управління екологічними та соціальними ризиками.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" ще один український банк

  IFC уже надала банку кредитну лінію торговельного фінансування, при цьому може розглянути інвестиції в капітал (міноритарний акціонер) шляхом збільшення капіталу або купівлі акцій.

  "Така інвестиція буде залежати від низки факторів, включаючи прогрес Мінфіну і банку в досягненні основних цілей; проведення МФК Due Diligence і оцінки банку; наявності прийнятного для МФК загального фінансового плану банку; отримання схвалення керівництва і ради МФК; підготовки, обговорення та укладання всіх документів у формі, прийнятній для обох сторін", - сказано в документі.

  Держава володіє 94,94% акцій Укргазбанку.

  Стратегія розвитку держбанків передбачає продаж банку протягом 2017 року.

  За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк посідав 4-е місце (65,7 млрд гривень) серед 88 робочих банків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми