Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Екс-власник "Приватбанку" вимагає від України грошей

  • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

    Колишній співвласник націоналізованого "Приватбанку" Геннадій Боголюбов вимагає від уряду України повернення втрачених коштів в "Приватбанку".

    5505_287238_default.jpg (66.9 Kb)

    Про це йдеться в листі Боголюбова уряду України від 6 листопада, текст якого має у своєму розпорядженні Українські новини.

    Як повідомляється, Боголюбов 6 листопада направив уряду України повідомлення з вимогою компенсації за "незаконну експропріацію" його частки і засобів в "Приватбанку". Боголюбов не повідомляє загальну суму претензій, при цьому уточнює, що в разі відмови він як громадянин Великобританії звернеться до незалежного третейського суду. Бізнесмен посилається на двосторонній інвестиційний договір між Сполученим Королівством та Україною, спрямований на захист іноземних інвесторів в Україні від 1993 року.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні введуть абонплату на гарячу воду та опалення

    У своєму зверненні Боголюбов описує обставини, при яких працював "Приватбанк" протягом 2015-2016 років, вказуючи, що це був самий капіталізований банк на кінець 2015 року.

    Крім того, в своєму листі Геннадій Боголюбов підтвердив наявність громадянства 4 країн. Зокрема, у своєму зверненні до уряду він вказав, що є громадянином України, Великобританії, Ізраїлю та Кіпру. Також він вказав, що він проживає в Женеві, Швейцарія.

    Боголюбов зазначив, що протягом жовтня-грудня 2016 року Нацбанк різко поміняв свої вимоги до банку, поставивши його під навмисне тиск.

    На думку Боголюбова, Україна вела успішну скоординовану медіакампанії для дестабілізації ситуації з "Приватбанком", після чого послідувала націоналізація фінустанови.

    До націоналізації "Приватбанку" в грудні 2016 року, Геннадій Боголюбов був його співвласником (33,25% акцій).

    У грудні 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення націоналізувати "Приватбанк".

    Під час роботи тимчасової адміністрації борги перед акціонерами банку і пов'язаними з ним особами (в тому числі і єврооблігації) потрапили під механізм bail-in (конвертація в капітал). Загальна сума проведеного bail-in склала 29,4 млрд грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми