Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні подорожчають кредити

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки, кредити

  З 15 грудня Нацбанк підвищує облікову ставку з 13,5% до 14,5% річних.

  0603_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  З огляду на необхідність нівелювати вплив певних ризиків і забезпечити спадний тренд інфляції до цільових показників, Нацбанк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 14,5% річних.

  Серед ризиків, які можуть стримувати зниження інфляції наступного року, регулятор виділив перевищення видатків над прогнозами у держбюджеті 2018 року. Крім цього, існує ризик відтермінування отримання наступного кредитного траншу за програмою співпраці з МВФ.

  Подорожчання сирих продуктів харчування може значно вплинути на вартість продуктів з високим ступенем обробки, як це було у другій половині 2017 року. Також зростання світової економіки може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, привести до підвищення заробітних плат.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отримати субсидію стане складніше

  За оцінками Нацбанку, наведені чинники упродовж останніх місяців погіршують інфляційні очікування бізнесу і населення.

  27 жовтня поточного року Нацбанк підвищив облікову ставку до 13,5% річних. До цього ставка 12,5% річних зберігалася три місяці поспіль - у липні, серпні і вересні.

  Водночас, наприкінці жовтня Нацбанк підвищив прогноз інфляції на кінець 2017 року до 12,2% з 9,1%, прогнозованих раніше. Після публікації офіційної статистики, за якою у листопаді спостерігалася інфляція на рівні 13,6%, у НБУ заявили, що інфляція на кінець року буде вищою за прогнозовані 12,2%. За оцінками уряду, інфляція в 2017 році становитиме 11,2%. Наступного року очікується уповільнення зростання споживчих цін до 9%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми