Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні подорожчають кредити

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки, кредити

  З 15 грудня Нацбанк підвищує облікову ставку з 13,5% до 14,5% річних.

  0603_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  З огляду на необхідність нівелювати вплив певних ризиків і забезпечити спадний тренд інфляції до цільових показників, Нацбанк вважає за необхідне підвищити облікову ставку до 14,5% річних.

  Серед ризиків, які можуть стримувати зниження інфляції наступного року, регулятор виділив перевищення видатків над прогнозами у держбюджеті 2018 року. Крім цього, існує ризик відтермінування отримання наступного кредитного траншу за програмою співпраці з МВФ.

  Подорожчання сирих продуктів харчування може значно вплинути на вартість продуктів з високим ступенем обробки, як це було у другій половині 2017 року. Також зростання світової економіки може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, привести до підвищення заробітних плат.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отримати субсидію стане складніше

  За оцінками Нацбанку, наведені чинники упродовж останніх місяців погіршують інфляційні очікування бізнесу і населення.

  27 жовтня поточного року Нацбанк підвищив облікову ставку до 13,5% річних. До цього ставка 12,5% річних зберігалася три місяці поспіль - у липні, серпні і вересні.

  Водночас, наприкінці жовтня Нацбанк підвищив прогноз інфляції на кінець 2017 року до 12,2% з 9,1%, прогнозованих раніше. Після публікації офіційної статистики, за якою у листопаді спостерігалася інфляція на рівні 13,6%, у НБУ заявили, що інфляція на кінець року буде вищою за прогнозовані 12,2%. За оцінками уряду, інфляція в 2017 році становитиме 11,2%. Наступного року очікується уповільнення зростання споживчих цін до 9%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми