Національний банк України (НБУ) підтверджує можливість надання рефінансування "Приватбанку" при виконанні рішення суду за позовом сім'ї Суркісів.
Про це заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила в ході круглого столу "Націоналізація банків: світовий досвід та українські реалії".
"При поточній ситуації" Приватбанку "не потрібно рефінансування ... Але якщо говорити в контексті судів, то звичайно в такому випадку воно може йому знадобитися", - сказала Рожкова.
Як повідомлялося, раніше в "Приватбанку" заявили, що допускають необхідність залучення рефінансування Національного банку України для відшкодування коштів за позовами сім'ї Суркісів.
Нагадаємо, Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада 2017 року зобов'язав "Приватбанк" повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $ 266,2 тис. І 7,8 тис. Євро.
На підставі цього рішення Виконавча служба відкрила провадження про стягнення з "Приватбанку" коштів на користь Суркісів.
21 листопада НБУ подав в третій раз до Вищого адмінсуду позов про призупинення примусового списання коштів з "Приватбанку". Проте 1 грудня ВАСУ відмовив НБУ в задоволенні позову. Подібні спроби Національний банк уже робив 10 і 14 листопада, але вони були безуспішні.
Нагадаємо, Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші визнані пов'язаними з "Приватбанком" особи подали 42 позови проти НБУ.
Іншими позивачами, в тому числі, виступають батько Ігоря і Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Григорія Суркіса), Марина Суркіс (дочка Ігоря Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів "А-Банку"), "А-Банк ", футбольний клуб" Динамо "(Ігор Суркіс - президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчають кредити
Майже всі позови подано до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з "Приватбанком", через що їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.
У грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а "Приватбанк" був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.
В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.
27 грудня в Окружному адмінсуді Києва були зареєстровані позови належить братам Григорію та Ігорю Суркісам і їх дочкам ПАТ "Акцент-Банк" ( "А-Банк") про скасування рішення комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з банком осіб і перевірки операцій банків з такими особами від 13 грудня в частині "А-Банку". У той же день цей же суд прийняв до розгляду ще один подібний позов від шести фізосіб.
Окружний адмінсуд Києва 17 травня 2017 року виніс постанову визнати протиправним і скасувати всі рішення комісії з питань визначення пов'язаних осіб та уповноважених осіб Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в рамках процедури bail-in щодо шести позивачів і "А-Банку".