Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці масово відкривають депозити в банках

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

  За 10 місяців 2017 року чистий прибуток після оподаткування платоспроможних банків України становив 2,15 млрд грн. Такі дані наводить Національний банк України (НБУ).

  4452_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  “Радий відзначити, що в 2017 році банківська система повернулася до прибуткової діяльності, і ми спостерігаємо відновлення довіри населення і бізнесу до банківської системи і гривні”, – заявив в. о. голови НБУ Яків Смолій на останній в поточному році зустрічі з банкірами.

  За даними Нацбанку, збільшення депозитів фізичних осіб у гривні за 11 місяців становить 25 млрд грн, тобто +13%. В цілому обсяг вкладів фізосіб досяг 215,8 млрд грн. Депозити бізнесу зросли на 8 млрд грн, або на 3,7% – до 225,4 млрд грн. При цьому, як раніше відзначали в Нацбанку, ставки за депозитами пішли на “дно”: прибутковість за валютними вкладами знаходяться на історичних мінімумах, за гривневими – на найнижчих рівнях за останні 5 років.

  Смолій також зазначив, що Нацбанк вже зараз значно лібералізував валютний ринок, скасувавши майже всі обмеження 2014-2015 років.

  “Далі – введення нового валютного регулювання “, – підкреслив Смолій, додавши, що новий закон “Про валюту” зробить валютне регулювання в Україні більш прозорим, а Нацбанку дозволить більш оперативно і ефективно реагувати на зміни стану платіжного балансу і кон’юнктури ринку.

  Також Смолій відзначив необхідність законодавчого забезпечення реформи фінансового ринку, зокрема, ухвалення Верховною Радою більш ніж 30 законопроектів, які стосуються відновлення кредитування, захисту прав кредиторів, реструктуризації зобов’язань громадян за кредитами в інвалюті, запобігання та протидії відмиванню доходів та ін..

  Нагадаємо, у звіті про фінансову стабільність Нацбанк, оцінюючи ризики для банківської системи України, особливо наголошував на юридичному ризику. НБУ підкреслює, що права кредиторів слабо захищені на рівні як законодавства, так і практики його застосування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року Складено рейтинг найневдаліших паролей 2017 року
Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкр...
Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року Топ-10 найбільш очікуваних фільмів 2018 року
Популярний кінопортал IMDb оприлюднив ТОП-10 фільмів, які користувачі порталу чекають найбільше в 2018 році.
В Україні з'явився новий лідер брендового одягу В Україні з'явився новий лідер брендового одягу
Україна продовжує залишатися цікавою для міжнародних торговельних мереж. Серед нових брендів і торговельна марка родом з США — Under Armour.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми