Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Річниця державного "Приватбанку": що залишилося нездійсненим

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: Порошенко, Приватбанк

  22 грудня 2017 року, виповнюється рік з того часу, як парламент направив на підпис президента Петра Порошенка прийнятий законопроект № 5553 про поширення 100-відсоткової гарантії держави на всі депозити фізосіб у ПриватБанку.

  7634_79_pb.jpg (.72 Kb)

  Законопроект № 5553 був поданий до Верховної Ради 19 грудня 2016 року (у момент націоналізації ПриватБанку) самим главою держави. Документ був невідкладним, тому парламент його прийняв на наступний день – 20 грудня.

  Вже 22 грудня спікер Андрій Парубій відправив документ до Адміністрації президента, де закон “загубився”. В травні 2017 р. Петро Порошенко пообіцяв підписати закон, хоч і з запізненням. “Закон буде підписаний, вето я застосовувати не буду і вкладникам нічого не загрожує”, – сказав він. Але обіцянку не виконав.

  Згідно ст. 94 Конституції, президент протягом 15 днів після отримання закону підписує його або ветує. Оскільки вето не було, а 15-денний термін вже пройшов 24 рази, то спікер парламенту вже давно мав застосувати ще одну норму цієї статті. “У випадку, якщо президент протягом встановленого часу не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим президентом і має бути підписаний та офіційно оприлюднений”, – зазначено в Конституції.

  Передбачалося, що закон поширить на ПриватБанк, в якому ФГВФО гарантував тільки вклади фізосіб до 200 тис. грн, норму, яка застосовується до Ощадбанку. У цьому держбанку 100% депозитів фізосіб гарантуються державою.

  Для цього пропонувалося в ст. 57 закону “Про банки і банківську діяльність” додати фразу: “Вклади фізичних осіб в інших державних банках гарантуються: 1) в сумі, яка не перевищує визначений законом “Про систему гарантування вкладів фізосіб” граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, – відповідно до закону “Про систему гарантування вкладів фізосіб”; 2) в межах сум, які перевищують цей граничний рівень, – державою”.

  У ст. 7 цього закону зазначено, що “державний банк це банк, 100% статутного капіталу якого належать державі”. 100% акцій Приватбанку дійсно належать Мінфіну. Але ПриватБанк став державним в ході націоналізації неплатоспроможного банку – в рамках ст. 41-1 закону “Про систему гарантування”, в якій йдеться про участь держави у виведенні неплатоспроможного системного банку з ринку, тоді як в ст. 7 “банківського” закону йдеться, що “державний банк створюється за рішенням Кабінету міністрів”.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум

  Таким чином, ПриватБанк, згідно з профільним законом, не є “держбанком”, а значить, “гарантійний законопроект Порошенка” на нього не поширюється. Його можна застосувати лише до Укрексімбанку, який відповідає вимогам закону.

  Оскільки Петро Порошенко не підписав цей закон, ПриватБанку незабаром після націоналізації довелося відмовитися від використання в маркетингових і рекламних цілях інформації про нібито 100% гарантії держави.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми