Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Річниця державного "Приватбанку": що залишилося нездійсненим

  • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: Порошенко, Приватбанк

    22 грудня 2017 року, виповнюється рік з того часу, як парламент направив на підпис президента Петра Порошенка прийнятий законопроект № 5553 про поширення 100-відсоткової гарантії держави на всі депозити фізосіб у ПриватБанку.

    7634_79_pb.jpg (.72 Kb)

    Законопроект № 5553 був поданий до Верховної Ради 19 грудня 2016 року (у момент націоналізації ПриватБанку) самим главою держави. Документ був невідкладним, тому парламент його прийняв на наступний день – 20 грудня.

    Вже 22 грудня спікер Андрій Парубій відправив документ до Адміністрації президента, де закон “загубився”. В травні 2017 р. Петро Порошенко пообіцяв підписати закон, хоч і з запізненням. “Закон буде підписаний, вето я застосовувати не буду і вкладникам нічого не загрожує”, – сказав він. Але обіцянку не виконав.

    Згідно ст. 94 Конституції, президент протягом 15 днів після отримання закону підписує його або ветує. Оскільки вето не було, а 15-денний термін вже пройшов 24 рази, то спікер парламенту вже давно мав застосувати ще одну норму цієї статті. “У випадку, якщо президент протягом встановленого часу не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим президентом і має бути підписаний та офіційно оприлюднений”, – зазначено в Конституції.

    Передбачалося, що закон поширить на ПриватБанк, в якому ФГВФО гарантував тільки вклади фізосіб до 200 тис. грн, норму, яка застосовується до Ощадбанку. У цьому держбанку 100% депозитів фізосіб гарантуються державою.

    Для цього пропонувалося в ст. 57 закону “Про банки і банківську діяльність” додати фразу: “Вклади фізичних осіб в інших державних банках гарантуються: 1) в сумі, яка не перевищує визначений законом “Про систему гарантування вкладів фізосіб” граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, – відповідно до закону “Про систему гарантування вкладів фізосіб”; 2) в межах сум, які перевищують цей граничний рівень, – державою”.

    У ст. 7 цього закону зазначено, що “державний банк це банк, 100% статутного капіталу якого належать державі”. 100% акцій Приватбанку дійсно належать Мінфіну. Але ПриватБанк став державним в ході націоналізації неплатоспроможного банку – в рамках ст. 41-1 закону “Про систему гарантування”, в якій йдеться про участь держави у виведенні неплатоспроможного системного банку з ринку, тоді як в ст. 7 “банківського” закону йдеться, що “державний банк створюється за рішенням Кабінету міністрів”.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер ВР підписав закон про держбюджет-2018: нова зарплата, курс та прожитковий мінімум

    Таким чином, ПриватБанк, згідно з профільним законом, не є “держбанком”, а значить, “гарантійний законопроект Порошенка” на нього не поширюється. Його можна застосувати лише до Укрексімбанку, який відповідає вимогам закону.

    Оскільки Петро Порошенко не підписав цей закон, ПриватБанку незабаром після націоналізації довелося відмовитися від використання в маркетингових і рекламних цілях інформації про нібито 100% гарантії держави.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми