Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ вніс зміни в діяльність банків

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: НБУ, банки

  Національний банк вніс зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків. Зміни спростили вступ до права спадщини власників банків, зобов'язали надавати джерела капіталу для капіталізації банків, скасували обов'язкову друк ан документах і зобов'язали банки створювати умови в відділеннях для громадян з обмеженим можливостями.

  7079_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це йдеться на сайті Нацбанку.

  Зміни при придбанні або збільшенні істотної участі

  Згідно з внесеними змінами, для осіб, які з об'єктивних причин не мають можливості отримати погодження НБУ до фактичного набуття або збільшення істотної участі в банку (наприклад, в разі отримання ними спадщини), буде існувати спеціальний правовий механізм легалізації їхнього статусу, як власників істотної участі в банку.

  У той же час Нацбанк посилив вимоги до осіб, які в результаті придбання або збільшення істотної участі стають контролерами банків, а саме:

  Обов'язковою умовою для погодження набуття такою особою контролю над банком, який потребує додаткової капіталізації, є підтвердження джерел походження коштів, які будуть направлятися на таку капіталізацію;
  Встановлено обов'язок особи подати в НБУ трирічний бізнес-план діяльності банку, вказавши в ньому, в тому числі, потреба в подальшій капіталізації банку і джерела фінансування.
  Завдяки новим вимогам НБУ зможе вже на стадії узгодження істотної участі розуміти плани набувача з розвитку банку. Також регулятор зможе заздалегідь оцінити можливість надавати банку фінансову підтримку в майбутньому.

  Зміни при відкритті відокремлених підрозділів банків

  З метою забезпечення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення визначено, що банки повинні дотримуватися нормативів з питань створення безперешкодного доступу для таких груп населення при відкритті своїх відокремлених підрозділів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні економічні події 2017 року

  Зміни для початку нового виду діяльності банками, щодо яких застосовані обмеження

  Лібералізовано вимоги щодо початку нового виду діяльності або надання нового виду фінпослуг банками, в яких було обмежено здійснення окремих видів операцій.

  Тепер такі банки зможуть починати новий вид діяльності або надання нового виду фінпослуг в разі, якщо їх здійснення не обмежується відповідним рішенням про застосування заходу впливу і не призведе до негативних наслідків для банку, його кредиторів і вкладників.

  Зміни щодо використання печаток в документах на реєстрацію

  На виконання вимог Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами і фізособами-підприємцями" з Положення виключені норми про подання в Нацбанк документів, завірених відбитками печаток, і вимоги нотаріального посвідчення вірності копії документа, якщо така вимога не встановлено законом.

  Зазначені зміни внесені постановою Правління НБУ № 146 від 28 грудня 2017 року »Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів", яке набирає чинності з дня, наступного за днем ​​публікації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми