Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Фіала назвав курс гривні після отримання кредиту МВФ

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Продовження фінансового співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у 2018 році дозволить Україні зберегти валютно-курсову стабільність, зокрема, на кінець поточного року курс гривні становитиме близько 29,5 грн/$1, такий прогноз дав засновник інвестиційної компанії “Драгон Капітал” (Київ), президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала.

  6761_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  “Очікуємо на кінець 2018 року 29,5 грн/$1, на кінець 2019 року – $30,5 грн/$1”, – сказав він в ході традиційного обговорення макропрогнозу на рік Європейської бізнес асоціації (ЄБА) у Києві в четвер.

  “Без грошей МВФ може бути, звичайно, гірше, набагато гірше”, – додав Т. Фіала.

  Він зазначив, що сьогодні з урахуванням сприятливої кон’юнктури Україна може позичити на ринку близько $2 млрд і без відновлення фінансування за програмою МВФ, однак це буде дорожче і не вирішує всі проблеми, які стоять перед країною в зв’язку з виплатою $10 млрд в цьому і наступному році, коли в країні пройдуть президентські і парламентські вибори.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз цін на м'ясо на 2018 рік

  Президент ЄБА зазначив, що при міжнародних резервах $18,8 млрд на кінець поточного року Україна винна $12 млрд МВФ і $3 млрд за єврооблігаціями під гарантії США. Крім того більше $3 млрд було отримано в останні роки від ЄС і $3 млрд від Світового банку, що показує критичну важливість міжнародної фінансової підтримки для України, підкреслив Т. Фіала.

  Коментуючи поточну ситуацію на валютному ринку, він висловив думку, що пік традиційного для останніх років зниження курсу гривні на початку року вже пройдено, і тепер буде відбуватися поступове її зміцнення до літа, яке восени зміниться сезонним ослабленням, що також стало вже традиційним.

  Голова “Драгон Капітал” також додав, що зниження курсу долара до основних валют є позитивним для України, підтримуючи її конкурентоспроможність на світових ринках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми