Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Сбербанк почав тестувати зняття готівки з карт в касах магазинів

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Сбербанк

  Сбербанк і Mastercard задумалися про введення системи, що дозволяє клієнтам знімати готівку з банківських карт через POS-термінали в магазинах, повідомляє у вівторок газета "Ведомости".


  За даними джерел видання, Сбербанк вже провів кілька пілотних проектів і хоче запустити сервіс в II кварталі. Передбачається, що цим сервісом зможуть скористатися тільки клієнти банку і тільки в торгових точках, які обслуговує сам Сбербанк. При цьому "Ведомости" зазначають, що банк випустив приблизно половину карт і обслуговує більше половини торгових точок в країні.

  Газета також зазначає, що можливість впровадження в Росії такої технології вивчає і платіжна система Mastercard, яка вже провела тести з декількома банками, включаючи ВТБ і "Російський стандарт".

  За даними "Ведомостей", технологія Mastercard дозволяє знімати готівку в касі магазину тільки при вчиненні в ньому покупки, тоді як Сбербанк вважає кращим варіант без прив'язки до оплати товару. За словами одного зі співрозмовників видання, сума готівки, яку можна буде зняти таким чином, буде обмежена.

  Як повідомили газеті в Федеральній антимонопольній службі (ФАС), Mastercard вже зверталася до них із запитанням, чи буде відповідати законодавству видача готівки в торгових точках за умови оплати товарів. Попередньо служба дійшла висновку, що за інших рівних умов це не призведе до обмеження конкуренції. Вимога здійснити покупку для зняття готівки пов'язано з особливостями регулювання за кордоном, пояснила виконавчий директор Національної платіжної асоціації Марія Михайлова.

  Голова правління НП "Національний платіжний рада" Алма Обаева зазначила, що можливість видавати готівку через каси магазинів дозволить банкам (перш за все Сбербанку) заощадити на банкоматах і готівки, які не приносять дохід. Представник Mastercard додав, що, за даними досліджень, доступність зняття готівки впливає на те, що люди залишають більше коштів на картах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми