Банки. Кредити. Депозити, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Іпотечне кредитування стане доступнішим

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: іпотека, кредити

  Фонд гарантування вкладів фізосіб схвалив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються.

  5637_183810.jpg (53.04 Kb)


  Зміни було затверджено рішенням від 5 лютого 2018 року. Документ уже подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції. Розроблені Фондом умови перегляду кредитування будуть єдині для всіх банків, що ліквідуються. Скористатися ними зможуть клієнти банків, що ліквідуються, які мають заборгованість за кредитними договорами, виконання зобов'язань за якими забезпечено іпотекою, повідомили у прес-службі ФГВФО.

  Серед ключових моментів розробленої програми – перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

  "У першу чергу, відбуватиметься погашення основної суми кредиту. Відсоткова ставка встановлюється на рівні 0,01% річних, а комісійні винагороди – на рівні 1 гривні. У разі дострокового погашення заборгованості не застосовуватимуться будь-які штрафні санкції. Після укладення договору про реструктуризацію, позичальнику необхідно буде сплатити не менш, ніж 10% від суми кредитної заборгованості, розрахованої станом на дату звернення боржника", - йдеться у повідомленні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію

  Завдяки затвердженню умов реструктуризації зростуть надходження до неплатоспроможних банків.

  "Загальний портфель іпотеки неплатоспроможних банків становить майже 40 тисяч кредитів. Загальна заборгованість за якими складає 68 мільярдів гривень", – сказала Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду.

  Умови реструктуризації діятимуть після офіційного опублікування рішення виконавчої дирекції Фонду у Міністерстві юстиції. Позичальники уже сьогодні можуть звертатися до банків за інформацією щодо стану їх кредитної заборгованості.

  "Усі позичальники неплатоспроможних банків мають розуміти, що переглядати валюту кредиту, курс, "прощати" частину боргу або ж пропонувати реструктуризацію понад термін ліквідації банку – Фонд не може. Крім того, усі неповернуті кредити, рано чи пізно будуть виставлені на продаж. Утім, обслуговування за графіком дає можливість позичальникам, щоб права вимоги за їх кредитами продавалися в останню чергу. Водночас у придбанні таких кредитів передусім будуть зацікавлені діючі банки", – запевнила Ольга Білай, директор департаменту управління активами Фонду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми