Національний банк України (НБУ) за результатами форензик аудиту "Приватбанку" компанією Kroll запросив інформацію про фінансові операції понад 6 тис. Фізосіб, близько 50 з яких - це акціонери і керівники різного рівня медіахолдингу "1 + 1", що належить екс-власникам "Приватбанку".
Про це на брифінгу повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
"У рамках розслідування була виявлена ціла серія більш дрібних операцій, які можуть мати ознаки незаконних. Зокрема, ці операції можуть бути пов'язані з відмиванням коштів, ухиленням від сплати податків. Нацбанк зобов'язаний перевірити ці операції і чи спростувати ці ознаки, або їх підтвердити" , - заявила заступник голови НБУ.
Рожкова підкреслила, що у регулятора відсутні повноваження розкривати дані про ці фізосіб.
Коментуючи публікацію документа із запитом про фінансових операцій близько 50-ти пов'язаних з "1 + 1" фізичних осіб, заступник голови Нацбанку повідомила, що стосовно цього факту буде призначено розслідування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт назвала вартість гектара землі після зняття мораторію
"Будемо шукати тих, хто допустив витік інформації", - підкреслила Рожкова, додавши, що документ в цій публікації незареєстрований, і виглядає як чернетку.
Заступник голови НБУ призвела два приклади з викликали підозри операцій. У першому фізособа, використовуючи кредитну платіжну карту "Приватбанку", заплатило нею 622 млн грн за гру в казино за межами України, що, за словами Рожкової, саме по собі є нормальним.
Як другий приклад вона привела переклад близько $ 40 млн коштів держкомпанії в сфері енергетики через серію транзакцій на рахунки компаній, відкритих в кіпрському філії "Приватбанку", бенефіціарами яких були фізичні особи, "які фігурують в нашому списку".
За словами Рожкової, далі кошти використовувалися фактично на особисті потреби цих фізосіб.
Серед інших підозрілих операцій, які потребують перевірки, заступник голови НБУ вказала формування капіталу або субординованого боргу дочірніх компаній "Приватбанку" в інших юрисдикціях.
Заступник голови Нацбанку підкреслила, що такі перевірки регулятора є його звичайною практикою і функцією, покладеною на нього законодавством.