Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці розчаровуються в банківських депозитах

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  У січні 2018 року загальний портфель депозитів в національній валюті в платоспроможних банках скоротився на 3%, до 475,4 млрд грн.

  1334_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

  Перш за все це сталося за рахунок зниження корпоративних депозитів в гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш істотно (на 0,8% за місяць).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні раптово "просіли" долар та євро

  У Нацбанку відзначають, що вагомим чинником скорочення залишків коштів в січні став ефект бази порівняння - істотне зростання депозитів в грудні, викликаний значними бюджетними витратами в кінці року і авансовою виплатою пенсій.

  Загальний портфель кредитів банків в національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і склав 571,6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсовано зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, перш за все за рахунок споживчого кредитування.

  Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) в січні продемонстрував істотне зростання (на 11% у разі домогосподарств і 3,8% в разі корпоративних позичальників). Це сталося в результаті методологічних змін в розрахунку цих показників, а саме - особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, в тому числі за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, що належать до операцій 2017 року.

  У січні процентні ставки як по депозитах, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення Національним банком облікової ставки з жовтня минулого року на 3,5 п.п. до 16% річних.

  Процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств, до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, процентні ставки за новими кредитами в гривні також підвищилися - до 29,7% річних для домогосподарств, до 15,3% річних для бізнесу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми