Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці розчаровуються в банківських депозитах

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  У січні 2018 року загальний портфель депозитів в національній валюті в платоспроможних банках скоротився на 3%, до 475,4 млрд грн.

  1334_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

  Перш за все це сталося за рахунок зниження корпоративних депозитів в гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш істотно (на 0,8% за місяць).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні раптово "просіли" долар та євро

  У Нацбанку відзначають, що вагомим чинником скорочення залишків коштів в січні став ефект бази порівняння - істотне зростання депозитів в грудні, викликаний значними бюджетними витратами в кінці року і авансовою виплатою пенсій.

  Загальний портфель кредитів банків в національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і склав 571,6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсовано зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, перш за все за рахунок споживчого кредитування.

  Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) в січні продемонстрував істотне зростання (на 11% у разі домогосподарств і 3,8% в разі корпоративних позичальників). Це сталося в результаті методологічних змін в розрахунку цих показників, а саме - особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, в тому числі за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, що належать до операцій 2017 року.

  У січні процентні ставки як по депозитах, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення Національним банком облікової ставки з жовтня минулого року на 3,5 п.п. до 16% річних.

  Процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств, до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, процентні ставки за новими кредитами в гривні також підвищилися - до 29,7% річних для домогосподарств, до 15,3% річних для бізнесу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми