Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці розчаровуються в банківських депозитах

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  У січні 2018 року загальний портфель депозитів в національній валюті в платоспроможних банках скоротився на 3%, до 475,4 млрд грн.

  1334_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

  Перш за все це сталося за рахунок зниження корпоративних депозитів в гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш істотно (на 0,8% за місяць).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні раптово "просіли" долар та євро

  У Нацбанку відзначають, що вагомим чинником скорочення залишків коштів в січні став ефект бази порівняння - істотне зростання депозитів в грудні, викликаний значними бюджетними витратами в кінці року і авансовою виплатою пенсій.

  Загальний портфель кредитів банків в національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і склав 571,6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсовано зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, перш за все за рахунок споживчого кредитування.

  Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) в січні продемонстрував істотне зростання (на 11% у разі домогосподарств і 3,8% в разі корпоративних позичальників). Це сталося в результаті методологічних змін в розрахунку цих показників, а саме - особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, в тому числі за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, що належать до операцій 2017 року.

  У січні процентні ставки як по депозитах, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення Національним банком облікової ставки з жовтня минулого року на 3,5 п.п. до 16% річних.

  Процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств, до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, процентні ставки за новими кредитами в гривні також підвищилися - до 29,7% річних для домогосподарств, до 15,3% річних для бізнесу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми