Згідно з результатами дослідження «кумівства капіталізму» на Україні, проведеного Світовим банком (СБ), близько 2 відсотків компаній в країні контролюють понад 20 відсотків загального обороту.
Такі дані навела директор СБ у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен в колонці для "Економічної правди".
«Кумівський капіталізм» називається модель економічного управління, в умовах якої на прийняття політичних рішень значний вплив робить невелика група компаній. «На Україні політично пов'язаними є 2 відсотки фірм, але вони контролюють більше 20 відсотків загального обороту і більше чверті активів всіх українських компаній», - заявила представник Світового банку.
«Олігархи домінують у великих секторах економіки країни, отримуючи ренту і впливаючи на державу через представництво в парламенті», - констатує Кахконен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР нарешті звільнила Валерію Гонтарєву
Протягом двох десятиліть компанії впливових бізнесменів-політиків використовували доступ до держзакупівель, субсидованими кредитами, бюджетними трансфертами, правилам торгівлі, що обмежують імпорт, привілейованого доступу до держактивів через приватизацію, а також до пільгових податкових режимів, відзначається в дослідженні.
У лютому директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров заявив, що економічна політика Києва будується як «бюджетна піраміда» за зразком МММ. Як вважає експерт, влада ігнорує чесна розмова про стан народного господарства країни. На його думку, в Європі вже втомилися спостерігати, як під розмови про боротьбу з корупцією влада відмовляється від реальних реформ і тільки консервують відсталість.