Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес зможе брати вигідні кредити

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити

  Національний банк України зафіксував поступове зниження ставок за корпоративними кредитами і очікує поновлення історичних мінімумів вартості в найближчі рік-півтора.

  2126_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Зокрема, банки мають істотний потенціал для зниження ставок по кредитах завдяки здешевленню фондування.

  "Процентні ставки по депозитах в інвалюті знаходяться на історичному мінімумі, по гривневих депозитах - близькі до мінімальних за останні шість років", - заявили представники регулятора.

  Прибутковість депозитних продуктів в гривні для бізнесу за підсумками березня виросла на 0,8% - до 11% річних, а в іноземній валюті знизилася на 0,3% - до 2,4% річних. У той же час вартість кредитів для бізнесу в нацвалюті підвищилася на 0,6% - до 16,6% річних, а валютних - на 0,2%, до 6,7% річних.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці отримали "живі гроші" за заощаджену субсидію

  При цьому в НБУ підкреслюють, що вартість фінансування для надійних позичальників вже істотно знизилася. Також регулятор констатує, що корпоративне кредитування протягом трьох останніх років було практично нульовим через значні списання і реструктуризації.

  Нацбанк очікує, що в подальшому, незважаючи на зниження співвідношення загального обсягу кредитів до ВВП після вирахування банками резервів під старі проблемні кредити, динаміка відновлення корпоративного кредитування буде повільною.

  Нагадаємо, 25 січня НБУ підвищив облікову ставку до 16% річних, мотивувавши це тим, що жорсткість монетарної політики буде сприяти поступовому зниженню споживчої інфляції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми