Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

"Приватбанк" програв суд ФК "Динамо"

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: Приватбанк

  Верховний Суд відмовився задовольнити заяви Національного банку і “Приватбанку” щодо перегляду судових рішень з питань визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною з “Приватбанком” особою.

  1823_287238_default.jpg (66.9 Kb)

  Відповідне рішення Верховний Суд виніс 24 травня.

  Зокрема, Верховний Суд вирішив, що позивачі не надали суду достатніх доказів неоднозначного тлумачення норм закону касаційним судом в різних справах, в зв’язку з чим відмовив у задоволенні позову і залишив в силі рішення Вищого адмінсуду в цій справі.

  Суд також підтвердив законність скасування наказу тимчасового адміністратора “Приватбанку” № 22 від 20 грудня 2016 року в частині заборони видаткових операцій і блокування рахунків ТОВ “ФК “Динамо” Київ” в “Приватбанку”.

  Згідно з матеріалами Верховного Суду, суди попередніх інстанцій встановили, що підставою для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” стало те, що Ігор Суркіс має частку в статутному капіталі товариства в розмірі 63,706%.

  При цьому, станом на день прийняття рішення комісії НБУ № 105, Суркіс також був опосередкованим (через компанію Bolvik Ventures Ltd) власником більше 10% статутного капіталу ЗАТ “ТРК “ТЕТ”, яка була родинною юрособою з “Приватбанком”.

  Крім того, НБУ вказав серед підстав для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” ще ряд обставин.

  Зокрема, ТОВ “ФК” Динамо “Київ” брало кредити в “Приватбанку”, що дозволяло товариству виплачувати дивіденди в інтересах свого власника (І. Суркіса), клуб також не мав кредитів в інших банках.

  Крім того, видача кредиту ТОВ “ФК “Динамо” Київ” суперечила внутрішнім правилам “Приватбанку” і була проведена на неринкових умовах.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня зарплата українців зросла майже на 30%

  Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодились суди апеляційної та касаційної інстанцій, дійшов висновку про відсутність у НБУ правових підстав для віднесення ТОВ “ФК “Динамо” Київ” до пов’язаних з “Приватбанком” осіб через відсутність відповідних кваліфікуючих ознак і доказів такого зв’язку.

  Вищий адмінсуд констатував, що НБУ не надав належних доказів, що стали підставою для прийняття оспорюваного рішення: ВАСУ вирішив, що представлена ​​Нацбанком роздруківка з сайту телеканалу “ТЕТ” за структурою власності (де Ігор Коломойський і Суркіс значилися бенефіціарами телеканалу) “не є формою здійснення банківського нагляду”, а в держреєстрі юросіб Суркіс не вказаний співвласником “ТЕТ”.

  За висновком ВАСУ, це спростовує твердження НБУ про спорідненість ТОВ “ФК “Динамо” Київ” з Приватбанком.

  Також Вищий адмінсуд не погодився з думкою НБУ, що особливості відносин між ФК “Динамо” і банком (зокрема, невелика різниця між кредитною і депозитною ставками і відсутність кредитної заборгованості футбольного клубу перед іншими банками і т. д.) можуть служити доказом їх пов’язаності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми