Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

"Приватбанк" програв суд ФК "Динамо"

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: Приватбанк

  Верховний Суд відмовився задовольнити заяви Національного банку і “Приватбанку” щодо перегляду судових рішень з питань визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною з “Приватбанком” особою.

  1823_287238_default.jpg (66.9 Kb)


  Відповідне рішення Верховний Суд виніс 24 травня.

  Зокрема, Верховний Суд вирішив, що позивачі не надали суду достатніх доказів неоднозначного тлумачення норм закону касаційним судом в різних справах, в зв’язку з чим відмовив у задоволенні позову і залишив в силі рішення Вищого адмінсуду в цій справі.

  Суд також підтвердив законність скасування наказу тимчасового адміністратора “Приватбанку” № 22 від 20 грудня 2016 року в частині заборони видаткових операцій і блокування рахунків ТОВ “ФК “Динамо” Київ” в “Приватбанку”.

  Згідно з матеріалами Верховного Суду, суди попередніх інстанцій встановили, що підставою для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” стало те, що Ігор Суркіс має частку в статутному капіталі товариства в розмірі 63,706%.

  При цьому, станом на день прийняття рішення комісії НБУ № 105, Суркіс також був опосередкованим (через компанію Bolvik Ventures Ltd) власником більше 10% статутного капіталу ЗАТ “ТРК “ТЕТ”, яка була родинною юрособою з “Приватбанком”.

  Крім того, НБУ вказав серед підстав для визнання ТОВ “ФК “Динамо” Київ” пов’язаною особою з “Приватбанком” ще ряд обставин.

  Зокрема, ТОВ “ФК” Динамо “Київ” брало кредити в “Приватбанку”, що дозволяло товариству виплачувати дивіденди в інтересах свого власника (І. Суркіса), клуб також не мав кредитів в інших банках.

  Крім того, видача кредиту ТОВ “ФК “Динамо” Київ” суперечила внутрішнім правилам “Приватбанку” і була проведена на неринкових умовах.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня зарплата українців зросла майже на 30%

  Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодились суди апеляційної та касаційної інстанцій, дійшов висновку про відсутність у НБУ правових підстав для віднесення ТОВ “ФК “Динамо” Київ” до пов’язаних з “Приватбанком” осіб через відсутність відповідних кваліфікуючих ознак і доказів такого зв’язку.

  Вищий адмінсуд констатував, що НБУ не надав належних доказів, що стали підставою для прийняття оспорюваного рішення: ВАСУ вирішив, що представлена ​​Нацбанком роздруківка з сайту телеканалу “ТЕТ” за структурою власності (де Ігор Коломойський і Суркіс значилися бенефіціарами телеканалу) “не є формою здійснення банківського нагляду”, а в держреєстрі юросіб Суркіс не вказаний співвласником “ТЕТ”.

  За висновком ВАСУ, це спростовує твердження НБУ про спорідненість ТОВ “ФК “Динамо” Київ” з Приватбанком.

  Також Вищий адмінсуд не погодився з думкою НБУ, що особливості відносин між ФК “Динамо” і банком (зокрема, невелика різниця між кредитною і депозитною ставками і відсутність кредитної заборгованості футбольного клубу перед іншими банками і т. д.) можуть служити доказом їх пов’язаності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми