Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

МВФ хоче позбавити "Ощадбанк" 100% гарантування вкладів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ, Ощадбанк

  Держбанк, на думку МВФ і Світового банку, повинен стати учасником Фонду гарантування вкладів.

  3509_oshhadbank-poluchil-410-mln-griven-pribyli-v-2016-godu-1.jpg (73.82 Kb)

  "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк) може стати учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) після змін до законодавства або після входження в його капітал недержавного акціонера. Про це повідомив журналістам директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін.

  Згідно з українським законодавством, у разі, якщо Ощадбанк приєднається до структури гарантування вкладів, заощадження фізосіб в банку будуть гарантовані Фондом на загальних підставах – максимальний розмір гарантії ФГВФО складає 200 тисяч гривень.

  При цьому на даний момент вклади фізосіб в Ощадбанку, 100% акцій якого належить державі, згідно зі статтею 57 Закону про банки і банківську діяльність, гарантовані в повному обсязі.

  При цьому Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк наполягають на тому, що всі українські банки повинні бути учасниками Фонду гарантування вкладів.

  У разі приєднання "Ощадбанку" до структури Фонду гарантування вкладів, банк повинен буде платити внески до ФГВФО, які Фонд, не привертаючи кошти з держбюджету, використовує для виплат за гарантованими вкладами.

  "Тут два варіанти: або поміняти законодавчо, або хтось зайде – купить міноритарну частку в капіталі Ощадбанку, і тоді він потрапить до нас автоматом", – пояснив Ворушилін, коментуючи можливі шляхи приєднання Ощадбанку до структури Фонду гарантування вкладів.

  Нагадаємо, в травні 2018 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) заявив про готовність почати входження в капітал Ощадбанку повідомив президент ЄБРР Сума Чакрабарті.

  "Як жест доброї волі ЄБРР, нашої віри в вашу країну, я можу сказати, що зараз правильний час для ЄБРР піти вперед і розглянути придбання преприватизаційної частки в капіталі в "Ощадбанку" – видатного державного банку", – заявив Чакрабарті на засіданні Національної інвестиційної ради в Києві.

  Раніше ми писали про те, що Міністерство фінансів України націлене на скорочення до кінця 2022 року долі ринку держбанків в сукупних активах банківської системи до 24% з 55% – такий план закріплений в оновленій стратегії реформування державного банківського сектора.

  Плани Мінфіну передбачають, що скорочення частки держбанків в банківському секторі України буде досягнуте за рахунок повного виходу держави з капіталу Укргазбанку і ПриватБанку до кінця 2022 року.

  Відзначимо, під націоналізацію ПриватБанку в грудні 2016 року Рада ухвалила законопроект № 5553, яким розширено "ощадівську" 57 статтю Закону про банки і банківську діяльність. У законопроекті прописано, що вклади фізосіб понад 200 тисяч гривень гарантуються державою в банках, 100% акцій яких належить Україні. На даний момент таких банків в Україні три: Ощадбанк, Приватбанк та Укрексімбанк.

  Разом з тим, згідно з інформацією на сайті Ради в картці законопроекту, 22 грудня 2016 року документ було направлено на підпис президенту, але свій підпис під законопроектом голова держави так і не поставив.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми