Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці почали більше відкривати депозитів

 • Джерело: unn.com.ua.  → Ключові теги: депозити

  У червні приплив вкладів населення в банківську систему пожвавився.

  8589_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це повідомили в НБУ.

  “У червні банки активізували залучення вкладів населення”, – йдеться в повідомленні.

  Зокрема, за даними НБУ, залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 млрд грн, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 млрд дол. США.

  “Активному залученню коштів сприяли високі темпи зростання заробітних плат і подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, припливу коштів у гривні сприяло збереження значної різниці в прибутковості депозитів в національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу гривні до долара США”, – розповіли в НБУ.

  Водночас відзначається, що залишки депозитів юридичних осіб за місяць скоротилися. Це відбулося як за гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 млрд грн), так і за коштами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 1,3% до 5,1 млрд дол. США.

  Таким чином, як додали в Нацбанку, загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн.

  Натомість, кредитний портфель банків у національній валюті в червні скоротився на 1,4% до 584,9 млрд грн.

  “Це сталося через зниження залишків гривневих кредитів бізнесу (на 1,8% до 468,2 млрд грн), оскільки портфель кредитів фізичних осіб залишився майже на рівні попереднього місяця (116,7 млрд грн)”, – уточнили в НБУ.

  Регулятор додав, що більшість процентних ставок банків в червні залишилися практично на рівні попереднього місяця.

  Так, відбулося незначне підвищення процентних ставок за депозитами бізнесу в гривні – на 0,2. п. до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 в. п. до 17,1% річних.

  Вартість гривневих вкладів населення фактично залишалася на рівні попереднього місяця (10,8% річних), враховуючи стійкий приплив коштів населення. Зате ставки за кредитами фізосіб зросли на 0,6%. Короткострокові позики, навпаки, подешевшали.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми