Спеціаліст розрахував прибутковість альтернативного виду інвестицій.
Українці можуть безпечно зберігати свої заощадження не тільки на депозитах. Про це розповів заступник директора департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку України (НБУ) Володимир Лепушинський.
"Зараз є кілька форм, в яких можна утримувати заощадження. Класичний – це депозит. Депозитам українці віддають найбільшу перевагу. Обсяг депозитів в банківській системі на 1 серпня склав 458 млрд грн. Понад 50% зберігається саме в гривні, відповідно, трохи менше – в іноземній валюті", – цитує Лепушинського прес-служба НБУ.
Також представник Нацбанку детально розповів про альтернативи депозитам.
"Фізична особа може купити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) Міністерства фінансів – або в гривні, або у валюті. Ще є варіант – Національний банк ввів електронні ліцензії, тобто фізична особа може отримати електронну ліцензію і інвестувати кошти за кордон. Також можна інвестувати в певну пенсійну схему, або на свій рахунок, або в нерухомість – це вже за своїм вибором", – зазначив Лепушинський.
Він упевнений, що серед альтернативних форм інвестування найбільшу фінансову привабливість зараз мають гривневі ОВДП.
"Що принесе найбільший дохід? Як альтернативна форма інвестування гривневі ОВДП сьогодні є досить привабливими. Адже ставки за облігаціями поки значно вищі, ніж за депозитами. Крім того, доходи від зберігання коштів на депозитах оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (18%) і військовим збором (1,5%), в той час як доходи від інвестування в ОВДП – лише військовим збором", – пояснив представник НБУ.
Так, якщо не враховувати військовий збір, який сплачується в обох випадках, то різниця в дохідності відчутна.
"Наприклад, по 3-місячному депозиту ставка в банку буде 14%. Мінус податок – буде приблизно 11,3%. За ОВДП ставка поки 18%", – зазначив експерт Національного банку.
Нагадаємо, раніше Мінфін запропонував спростити купівлю через банки облігацій для українців. Як заявила в.о. глави міністерства Оксана Маркарова, ОВДП для населення поки тестується в варіанті з мінімальним продажем на 1 млн грн, однак планується запуск "роздробу".