Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У НБУ назвали рівень кредитування в країні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: кредити

    Вартість кредитів для населення і бізнесу завмерла, а обсяг депозитів в країні зростає.

    0027_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    У першому півріччі 2018 року банківська система була прибутковою – банки фокусувалися переважно на роботі з фізичними особами, збереглися високі темпи припливу депозитів населення і роздрібного кредитування. Про це йдеться в серпневому квартальному "Огляді банківського сектора", опублікованому Національним банком України (НБУ).

    Регулятор вважає, що в третьому кварталі 2018 року ці тенденції збережуться. Очікується також сезонне пожвавлення кредитування бізнесу, але головний ризик для банківського сектора, на думку НБУ – зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом. Нацбанк підкреслює, що це може погіршити настрої банків і клієнтів і уповільнити приплив депозитів і зростання кредитування.

    Банки нарощують кредитування населення
    У другому кварталі 2018 року банки продовжували активно кредитувати населення. Насамперед вони надавали споживчі кредити на поточні цілі. Чисті гривневі кредити фізичним особам за цей період зросли на 7,4%, або на 39,2% рік до року.

    "Активне нове кредитування сприяло зниженню доларизації роздрібного портфеля, і скороченню частки непрацюючих кредитів в портфелях банків в цілому по системі (частка непрацюючих кредитів на кінець червня становила 55,7% проти 56,4% на початок квітня). Високі темпи роздрібного кредитування збережуться і в третьому кварталі", – розповіли в НБУ.

    Обсяги гривневих кредитів бізнесу в державних банках дещо зменшилися, зате в банках з іноземним і приватним українським капіталом – зросли. Щодо низки погашень позик окремими компаніями корпоративний кредитний портфель банків сезонно скоротився, проте в третьому кварталі очікується його зростання.

    Зростають депозити як населення, так і бізнесу
    У квітні-червні збереглися високі темпи припливу гривневих коштів населення до банківської системи (+8,7% квартал до кварталу і +21,4% рік до року). Державні банки продовжували нарощувати обсяги депозитів у валюті, хоча в цілому по системі частка валютних депозитів скорочується. У другому кварталі обсяги коштів населення в банках зросли на 17,2 млрд грн.

    "Як і раніше, це переважно короткострокові депозити: близько половини з них становлять депозити до 3 місяців і кошти на вимогу", – зазначили в НБУ.

    Кошти бізнесу в банках, після сезонного відтоку на початку року, у другому кварталі збільшилися на 6,4 млрд грн. Загалом, за квітень-червень кошти бізнесу в банках зросли на 0,9% в гривні і 4,2% в іноземній валюті в доларовому еквіваленті.

    "Зростання валютних вкладів бізнесу забезпечили переважно державні монополії", – визнали в Нацбанку.

    При цьому частка коштів НБУ в фондах банків знизилася до історично мінімального значення в 0,9%, додали в регуляторі

    Вартість депозитів і кредитів для населення
    Протягом другого кварталу ставки за гривневими депозитами фізичних осіб і вартість кредитів для населення майже не змінилися, констатували НБУ.

    "Банки слабо диференціюють депозитні ставки залежно від терміновості: вартість депозитів у гривні на 6, 9 і 12 місяців перебувала на рівні близько 14,1% річних на кінець кварталу", – повідомили в Нацбанку.

    Вартість 12-місячних депозитів в доларах залишалася на історичному мінімумі – 3,3% річних, а вартість нових корпоративних кредитів зросла на 0,6 в.п. – до 16,1% річних.

    За підсумками першого півріччя 2018 року банки отримали чистий прибуток в розмірі 8,3 млрд грн.

    Банківський сектор залишається прибутковим, зазначили в НБУ – при тому, що в другому кварталі банківський сектор зафіксував збиток в 0,4 млрд грн "через значні обсяги формування резервів одним з великих банків". Без урахування цього банку фінансовий результат платоспроможних банків у другому кварталі становив 6,8 млрд грн.

    "Надалі, драйвером операційної прибутковості залишиться роздрібне кредитування і комісійні доходи. Значні відрахування до резервів в другому півріччі не очікується, сектор буде прибутковим за підсумками року", – прогнозують в Нацбанку.

    Нагадаємо, опитування Нацбанку показав, що попит бізнесу на кредити зростає, а найбільше його зростання прогнозується банками за кредитами малого і середнього бізнесу, а також на гривневі і короткострокові кредити бізнесу.

    Разом з тим, на думку директора департаменту фінансової стабільності Нацбанку України Віталія Ваврищука, банки ризикують з прогнозами щодо кредитів для бізнесу. Він зазначив, що сегмент кредитування малого і середнього бізнесу (МСБ) має величезний потенціал, однак банки надмірно оптимістичні в оцінці обсягу зазначеного ринку. Крім цього, на його думку, кредитування сегменту МСБ не замінить банкам класичне кредитування великих корпоративних позичальників.

    На початку липня Moody's поліпшило прогноз розвитку банківської системи України. В агентстві вважають, що кредитоспроможність банків країни поліпшуватиметься протягом наступних 12-18 місяців, що обумовлено поліпшенням якості активів і повернення до прибутковості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми