Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У НБУ назвали рівень кредитування в країні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: кредити

  Вартість кредитів для населення і бізнесу завмерла, а обсяг депозитів в країні зростає.

  0027_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  У першому півріччі 2018 року банківська система була прибутковою – банки фокусувалися переважно на роботі з фізичними особами, збереглися високі темпи припливу депозитів населення і роздрібного кредитування. Про це йдеться в серпневому квартальному "Огляді банківського сектора", опублікованому Національним банком України (НБУ).

  Регулятор вважає, що в третьому кварталі 2018 року ці тенденції збережуться. Очікується також сезонне пожвавлення кредитування бізнесу, але головний ризик для банківського сектора, на думку НБУ – зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом. Нацбанк підкреслює, що це може погіршити настрої банків і клієнтів і уповільнити приплив депозитів і зростання кредитування.

  Банки нарощують кредитування населення
  У другому кварталі 2018 року банки продовжували активно кредитувати населення. Насамперед вони надавали споживчі кредити на поточні цілі. Чисті гривневі кредити фізичним особам за цей період зросли на 7,4%, або на 39,2% рік до року.

  "Активне нове кредитування сприяло зниженню доларизації роздрібного портфеля, і скороченню частки непрацюючих кредитів в портфелях банків в цілому по системі (частка непрацюючих кредитів на кінець червня становила 55,7% проти 56,4% на початок квітня). Високі темпи роздрібного кредитування збережуться і в третьому кварталі", – розповіли в НБУ.

  Обсяги гривневих кредитів бізнесу в державних банках дещо зменшилися, зате в банках з іноземним і приватним українським капіталом – зросли. Щодо низки погашень позик окремими компаніями корпоративний кредитний портфель банків сезонно скоротився, проте в третьому кварталі очікується його зростання.

  Зростають депозити як населення, так і бізнесу
  У квітні-червні збереглися високі темпи припливу гривневих коштів населення до банківської системи (+8,7% квартал до кварталу і +21,4% рік до року). Державні банки продовжували нарощувати обсяги депозитів у валюті, хоча в цілому по системі частка валютних депозитів скорочується. У другому кварталі обсяги коштів населення в банках зросли на 17,2 млрд грн.

  "Як і раніше, це переважно короткострокові депозити: близько половини з них становлять депозити до 3 місяців і кошти на вимогу", – зазначили в НБУ.

  Кошти бізнесу в банках, після сезонного відтоку на початку року, у другому кварталі збільшилися на 6,4 млрд грн. Загалом, за квітень-червень кошти бізнесу в банках зросли на 0,9% в гривні і 4,2% в іноземній валюті в доларовому еквіваленті.

  "Зростання валютних вкладів бізнесу забезпечили переважно державні монополії", – визнали в Нацбанку.

  При цьому частка коштів НБУ в фондах банків знизилася до історично мінімального значення в 0,9%, додали в регуляторі

  Вартість депозитів і кредитів для населення
  Протягом другого кварталу ставки за гривневими депозитами фізичних осіб і вартість кредитів для населення майже не змінилися, констатували НБУ.

  "Банки слабо диференціюють депозитні ставки залежно від терміновості: вартість депозитів у гривні на 6, 9 і 12 місяців перебувала на рівні близько 14,1% річних на кінець кварталу", – повідомили в Нацбанку.

  Вартість 12-місячних депозитів в доларах залишалася на історичному мінімумі – 3,3% річних, а вартість нових корпоративних кредитів зросла на 0,6 в.п. – до 16,1% річних.

  За підсумками першого півріччя 2018 року банки отримали чистий прибуток в розмірі 8,3 млрд грн.

  Банківський сектор залишається прибутковим, зазначили в НБУ – при тому, що в другому кварталі банківський сектор зафіксував збиток в 0,4 млрд грн "через значні обсяги формування резервів одним з великих банків". Без урахування цього банку фінансовий результат платоспроможних банків у другому кварталі становив 6,8 млрд грн.

  "Надалі, драйвером операційної прибутковості залишиться роздрібне кредитування і комісійні доходи. Значні відрахування до резервів в другому півріччі не очікується, сектор буде прибутковим за підсумками року", – прогнозують в Нацбанку.

  Нагадаємо, опитування Нацбанку показав, що попит бізнесу на кредити зростає, а найбільше його зростання прогнозується банками за кредитами малого і середнього бізнесу, а також на гривневі і короткострокові кредити бізнесу.

  Разом з тим, на думку директора департаменту фінансової стабільності Нацбанку України Віталія Ваврищука, банки ризикують з прогнозами щодо кредитів для бізнесу. Він зазначив, що сегмент кредитування малого і середнього бізнесу (МСБ) має величезний потенціал, однак банки надмірно оптимістичні в оцінці обсягу зазначеного ринку. Крім цього, на його думку, кредитування сегменту МСБ не замінить банкам класичне кредитування великих корпоративних позичальників.

  На початку липня Moody's поліпшило прогноз розвитку банківської системи України. В агентстві вважають, що кредитоспроможність банків країни поліпшуватиметься протягом наступних 12-18 місяців, що обумовлено поліпшенням якості активів і повернення до прибутковості.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми