Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

ФГВФО збільшить гарантований розмір відшкодування по депозитам

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФГВФО

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) пропонує наступного року приступити до поетапного збільшення гарантованої суми відшкодування з 200 тис. грн до 500-800 тис. грн.

  8192_1407792835.jpg (54.37 Kb)

  Про це повідомив директор-розпорядник Костянтин Ворушилін.

  “Воно (збільшення гарантованої суми відшкодування – ред.) має бути поступовим, його потрібно закріпити законом, щоб потім не було шляхів до відступу. На сьогоднішній день ми вважаємо, що потрібно виходити поступально з цифрою 500-800 тис. грн суми гарантування з 2019 року”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

  При цьому К.Ворушилін додав, що для підвищення гарантованої суми відшкодування потрібно мати сильну економіку.

  “Зараз у нас є певна впевненість у стабільності сектору, тому ми за те, щоб потихеньку збільшувати суму гарантування. Це додатково дасть приплив вкладів у банківський сектор, дасть можливість тому ж Мінфіну робити позики у банків через облігації. Усе взаємопов’язано”, – сказав К.Ворушилін.

  Він також повідомив, що за 20 років свого існування ФГВФО виплатив відшкодування вкладникам на суму 93,8 млрд грн. Для виплати відшкодувань в кризовий період ФГВФО довелося залучати позикові кошти.

  “Що ж до боргу Нацбанку, то там залишилося 2,5 млрд грн, але вони покриті держоблігаціями, які були власністю Фонду ще до кризи 2013 року. Тому відсотки за кредитами і відсотки за облігаціями “схлопуються”, і ми не вважаємо це навантаженням. Тільки закінчиться термін за цими облігаціями, будуть погашені і облігації, і кредити НБУ. Що стосується Мінфіну, то у нас залишилося основного боргу 58,5 млрд грн, не рахуючи відсотків під 10-12,5%. Виходить, що ми залучили фінансування на 59,5 млрд грн, а повинні повернути 145 млрд грн! Аморально було навішувати з допомогою МВФ нам такі ставки запозичень”, – сказав К.Ворушилін.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Xiaomi анонсував появу телефону для Xiaomi анонсував появу телефону для "мажорів"
Китайський виробник Xiaomi почав продаж свого найпотужнішого смартфону Mi Mix 3 у форм-факторі слайдера.
Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми