Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні може "луснути" великий банк олігарха

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки

  Банк "Кредит Дніпро" порушив рекордну кількість нормативів НБУ — саме у цьому банку регулятор виявив найбільше проблем. Фінансова установа не виконала норму регулятивного капіталу, короткострокової ліквідності, кредитних ризиків. При цьому зашкалюють і ризики у зв'язку із виданими банком кредитами. Зазначені нормативи — лакмусовий папірець, який демонструє реальний стан справ у банку. Доти, доки керівництво "Кредит Дніпро" не наведе лад, гроші вкладників фактично перебувають під загрозою.

  8617_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Чи варто хвилюватися клієнтам "Кредит Дніпро" і до чого можуть призвести порушення.

  Неадекватний капітал і кредити для "своїх".

  Досі рекордсменом за обсягом виведених з банку коштів вважався ПриватБанк (на той час належав Ігорю Коломойському і його партнерам). На прохання НБУ компанія Kroll підтвердила вимивання $ 5.5 млрд власниками фінансової установи. Гроші виводили через кредити. Власники за рахунок вкладників видавали борги "ручним" компаніям, а ті переводили їх в офшори. Ці дії призвели до того, що напередодні націоналізації "Приват" перебував фактично на межі краху.

  Національний банк жорстко контролює кількість виданих пов'язаним компаніям кредитів. Для цього ввели спеціальний норматив. І за норми у 25% ризику щодо операцій з пов'язаними особами "Кредит Дніпро" продемонстрував результат у 42,9%, йдеться у жовтневому звіті регулятора. Це означає, що гроші вкладників можуть просто розійтися по ручних фірмах і поповнити офшори. "Кредит Дніпро", як відомо, належить зятю Леоніда Кучми Віктору Пінчуку.

  Щоправда, варто зазначити, що з цього нормативу "Кредит Дніпро" виявився не найгіршим банком. Однак це єдина діюча фінансова установа, яка порушила відразу шість нормативів. Так, норматив адекватності регулятивного капіталу (здатність вчасно виконати зобов'язання) у "Кредит Дніпро" перебуває всього лише на рівні 3,86%, за норми у 10%!

  Норматив короткострокової ліквідності має бути не менше 60% (можливість швидко реалізувати активи), а у "Кредит Дніпро" він — на рівні 48%. Також банк порушив норматив великих кредитних ризиків за валютними позиціями. Згідно зі звітом регулятора, така кількість порушень, крім як у "Кредит Дніпро", є всього лише в одного українського банку — "Банк Москви", який уже заявив про наміри закритися.

  "...Порушник — " Кредит Дніпро "! І що важливо, він з минулого моніторингу показник свій погіршив із майже 4,5% до 3,86%. Це багато про що свідчить", — зазначив співрозмовник у Нацбанку.

  В НБУ неофіційно розповіли: ще в минулому році було достатньо підстав для того, щоб визнати банк Пінчука неплатоспроможним. "Основний показник — достатність регулятивного капіталу. Він станом на 1 січня 2019-го має бути не менше 10%. Наразі ведуться переговори з МВФ, щоб відтермінувати дату. Цей норматив порушили три банки. "Місто банк" показник свій покращив — з 4,15% до 4,86%. "Банк Москви" зараз у процесі ліквідації, його не беремо. І ось третій порушник — "Кредит Дніпро"! І що важливо, він з минулого моніторингу показник свій погіршив із майже 4,5% до 3,86%. Це багато про що свідчить", — зазначив співрозмовник у Нацбанку.

  В "Кредит Дніпро" заявляють, що відсотковий дохід банку за 9 місяців цього року зріс на 51%. Хоча збиток за підсумками січня-вересня 2018 року становив 476,14 млн грн. "Негативний фінансовий результат є ситуативним відображенням зміни умов реструктуризації заборгованостей групи давніх проблемних позичальників банку і формування додаткового резерву під розглядаються кредити до моменту узгодження нових умов врегулювання заборгованості", - йдеться в заяві банку.

  Фінустанова розробила план заходів щодо усунення порушень економічних нормативів, зараз його допрацьовують і погоджують з НБУ.

  Що загрожує вкладникам банку
  Якщо ситуація не покращиться і "Кредит Дніпро" продовжить порушувати нормативи, фінансовій установі фактично загрожує закриття. Тоді у банк введуть тимчасову адміністрацію і розпочнеться процедура ліквідації, а вкладникам повернуть всього лише до 200 тис. грн. Решта суми фактично "згорить". Згідно з чинними правилами, державна гарантія не поширюється на всю суму депозиту. Єдина фінансова установа, яка за законом має повернути 100% вкладу — державний "Ощадбанк". Але і він, згідно з розробленим планом, за кілька років буде частково приватизований і зрівняний з іншими установами. Кредитний портфель продадуть, а активи банку реалізують.

  Зазначимо, найнадійніші банки в Україні — з іноземним капіталом і ті, які займають більшу частину ринку (так звані системні банки). Останні НБУ перевіряє особливо ретельно і тестує в першу чергу. Якщо закриється системний банк, це може призвести до потрясінь і проблем у всьому банківському ринку країни. І такі установи, згідно з повідомленням регулятора, успішно пройшли стрес-тести у цьому році.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми