Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В Україні може "луснути" великий банк олігарха

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки

  Банк "Кредит Дніпро" порушив рекордну кількість нормативів НБУ — саме у цьому банку регулятор виявив найбільше проблем. Фінансова установа не виконала норму регулятивного капіталу, короткострокової ліквідності, кредитних ризиків. При цьому зашкалюють і ризики у зв'язку із виданими банком кредитами. Зазначені нормативи — лакмусовий папірець, який демонструє реальний стан справ у банку. Доти, доки керівництво "Кредит Дніпро" не наведе лад, гроші вкладників фактично перебувають під загрозою.

  8617_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Чи варто хвилюватися клієнтам "Кредит Дніпро" і до чого можуть призвести порушення.

  Неадекватний капітал і кредити для "своїх".

  Досі рекордсменом за обсягом виведених з банку коштів вважався ПриватБанк (на той час належав Ігорю Коломойському і його партнерам). На прохання НБУ компанія Kroll підтвердила вимивання $ 5.5 млрд власниками фінансової установи. Гроші виводили через кредити. Власники за рахунок вкладників видавали борги "ручним" компаніям, а ті переводили їх в офшори. Ці дії призвели до того, що напередодні націоналізації "Приват" перебував фактично на межі краху.

  Національний банк жорстко контролює кількість виданих пов'язаним компаніям кредитів. Для цього ввели спеціальний норматив. І за норми у 25% ризику щодо операцій з пов'язаними особами "Кредит Дніпро" продемонстрував результат у 42,9%, йдеться у жовтневому звіті регулятора. Це означає, що гроші вкладників можуть просто розійтися по ручних фірмах і поповнити офшори. "Кредит Дніпро", як відомо, належить зятю Леоніда Кучми Віктору Пінчуку.

  Щоправда, варто зазначити, що з цього нормативу "Кредит Дніпро" виявився не найгіршим банком. Однак це єдина діюча фінансова установа, яка порушила відразу шість нормативів. Так, норматив адекватності регулятивного капіталу (здатність вчасно виконати зобов'язання) у "Кредит Дніпро" перебуває всього лише на рівні 3,86%, за норми у 10%!

  Норматив короткострокової ліквідності має бути не менше 60% (можливість швидко реалізувати активи), а у "Кредит Дніпро" він — на рівні 48%. Також банк порушив норматив великих кредитних ризиків за валютними позиціями. Згідно зі звітом регулятора, така кількість порушень, крім як у "Кредит Дніпро", є всього лише в одного українського банку — "Банк Москви", який уже заявив про наміри закритися.

  "...Порушник — " Кредит Дніпро "! І що важливо, він з минулого моніторингу показник свій погіршив із майже 4,5% до 3,86%. Це багато про що свідчить", — зазначив співрозмовник у Нацбанку.

  В НБУ неофіційно розповіли: ще в минулому році було достатньо підстав для того, щоб визнати банк Пінчука неплатоспроможним. "Основний показник — достатність регулятивного капіталу. Він станом на 1 січня 2019-го має бути не менше 10%. Наразі ведуться переговори з МВФ, щоб відтермінувати дату. Цей норматив порушили три банки. "Місто банк" показник свій покращив — з 4,15% до 4,86%. "Банк Москви" зараз у процесі ліквідації, його не беремо. І ось третій порушник — "Кредит Дніпро"! І що важливо, він з минулого моніторингу показник свій погіршив із майже 4,5% до 3,86%. Це багато про що свідчить", — зазначив співрозмовник у Нацбанку.

  В "Кредит Дніпро" заявляють, що відсотковий дохід банку за 9 місяців цього року зріс на 51%. Хоча збиток за підсумками січня-вересня 2018 року становив 476,14 млн грн. "Негативний фінансовий результат є ситуативним відображенням зміни умов реструктуризації заборгованостей групи давніх проблемних позичальників банку і формування додаткового резерву під розглядаються кредити до моменту узгодження нових умов врегулювання заборгованості", - йдеться в заяві банку.

  Фінустанова розробила план заходів щодо усунення порушень економічних нормативів, зараз його допрацьовують і погоджують з НБУ.

  Що загрожує вкладникам банку
  Якщо ситуація не покращиться і "Кредит Дніпро" продовжить порушувати нормативи, фінансовій установі фактично загрожує закриття. Тоді у банк введуть тимчасову адміністрацію і розпочнеться процедура ліквідації, а вкладникам повернуть всього лише до 200 тис. грн. Решта суми фактично "згорить". Згідно з чинними правилами, державна гарантія не поширюється на всю суму депозиту. Єдина фінансова установа, яка за законом має повернути 100% вкладу — державний "Ощадбанк". Але і він, згідно з розробленим планом, за кілька років буде частково приватизований і зрівняний з іншими установами. Кредитний портфель продадуть, а активи банку реалізують.

  Зазначимо, найнадійніші банки в Україні — з іноземним капіталом і ті, які займають більшу частину ринку (так звані системні банки). Останні НБУ перевіряє особливо ретельно і тестує в першу чергу. Якщо закриється системний банк, це може призвести до потрясінь і проблем у всьому банківському ринку країни. І такі установи, згідно з повідомленням регулятора, успішно пройшли стрес-тести у цьому році.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми