Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Приватбанк проведе масштабне "прощення" кредитів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Приватбанк, кредити

  Державний Приватбанк збирається провести масштабну реструктуризацію. Будуть розглядати кредити фізичним особам, малому та середньому бізнесу.

  1961_287238_default.jpg (66.9 Kb)


  За інформацією Приватбанку, реструктуризація почнеться в кінці листопада і триватиме орієнтовно 6-8 місяців. Під неї потраплять роздрібні кредити і позики малому і середньому бізнесу, видані до 19.12.2016 року.

  Винятком стануть кредити, видані в зоні проведення ООС, Криму, кредити військовослужбовцям, померлим, нерезидентам і пов'язаним з банком особам.

  Йдеться про реструктуризацію 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тис. грн.

  Загальний обсяг - 48,5 млрд грн. З них балансова заборгованість - 12,3 млрд грн, а небалансована (пеня, штрафи і комісії) - 36,2 млрд грн.

  Позичальникам запропонують 47 різних типів реструктуризації. Умови будуть залежати від обсягів і типу позики.

  Аванс складе мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних - 13-16% в гривні і 0,01% в доларах США і євро. В результаті всі кредити в іноземній валюті будуть переведені в національну. Більшості позичальників запропонують повернути тіло позики та більшу частину відсотків нарахованих штрафів, комісій та пені.

  Приватбанк не розраховує, що зможе повернути весь обсяг заборгованості. За приблизними підрахунками, планують повернути близько 3,5 млрд грн. Сума "прощеної" заборгованості повинна скласти близько 5,7 млрд грн.

  Решту коштів, тобто левова частка, будуть списані за рахунок сформованих резервів банку.

  Остаточне рішення про таке списання після завершення реструктуризації повинен приймати Мінфін, як акціонер Приватбанку.

  Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року Приватбанк за розміром чистих активів займав 1-е місце (265,9 млрд грн) серед 83 банків в Україні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми