Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк знайшов причини "гальмувань" в економіці

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: НБУ, економіка

  Національний банк назвав низку причин, через які зростання ВВП України в III кварталі 2018-го року уповільнилося до 2,8%.

  7896_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Як зазначили в НБУ, у III кварталі відновилося зниження фізичного обсягу експорту товарів та послуг (на 5,2% р/р). Це було зумовлено, зокрема, певним погіршенням зовнішньої кон‘юнктури для українського експорту, меншим, порівняно з минулим роком, врожаєм ранніх зернових культур, а також ремонтними роботами на окремих металургічних підприємствах і логістичними труднощами через загострення ситуації в Азовському морі.

  Крім того, стійке зростання внутрішнього попиту зумовило прискорення імпорту товарів та послуг (до 5,1% р/р). Як наслідок, від'ємний внесок чистого експорту в зростання реального ВВП збільшився до 4,8 в.п.

  У розрізі видів діяльності уповільнилися темпи зростання валової доданої вартості як сільського господарства (до 3% р/р), так і переробної промисловості (до 1% р/р).

  За даними НБУ, основним драйвером зростання ВВП у ІІІ кварталі 2018 року очікувано виступав внутрішній попит як споживчий, так і інвестиційний.

  Зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств прискорилося до 9,7% р/р внаслідок підвищення заробітних плат, пенсій, збільшення переказів трудових мігрантів в Україну, а також відносно високих і стабільних споживчих настроїв населення.

  Інвестиційна активність залишалася одним з важливих факторів економічного зростання. Валове нагромадження основного капіталу (ВНОК) продовжило зростати значними темпами – 9,7% р/р.

  "Зважаючи на опубліковані дані за ІІІ квартал та наявну інформацію в поточному кварталі, очікується, що зростання реального ВВП за підсумками 2018 року буде близьким до прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2018 року (3,4%)", – зазначили в НБУ.

  Нагадаємо, 21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018-го року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми