Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк назвав основні загрози для бізнесу у 2019

 • Джерело: delo.ua.  → Ключові теги: НБУ, бізнес

  Рентабельність українського бізнесу знижується, починаючи з третього кварталу 2017 року.

  1871_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це йдеться в звіті Нацбанку про фінансову стабільність за грудень 2018 року.

  Основні загрози прибутковості компаній – подальше зростання витрат на оплату праці і зростання ставок за кредитами (через постійне підвищення Нацбанком облікової ставки).

  Другий рік поспіль темпи зростання доходів компаній істотно нижчі, ніж темпи зростання витрат на оплату праці, звертають увагу в НБУ.

  Причини зростання зарплат – підвищення мінімальної зарплати і трудова міграція, яка змушує роботодавців конкурувати за фахівців і підвищувати їм зарплати.

  Найбільше зросли витрати на персонал у транспортній галузі, легкій промисловості, машинобудуванні, менше зростання спостерігалося в сільському господарстві та виробництві будівельних матеріалів.

  У 2019 році Нацбанк очікує, що зростання зарплат сповільниться, адже трудова міграція піде на спад.

  Ще один ризик прибутковості бізнесу – зростання процентних ставок за новими кредитами, Національний банк протягом 2018 року неодноразово підвищував облікову ставку. Він це робив для того, щоб знизити інфляцію, яка прискорювалася. Але при цьому облікова ставка, яка зараз на рівні 18% (ще рік тому була на рівні 12,5%).

  У компаній більшості галузей достатній запас операційного прибутку, щоб справлятися зі зростаючими ставками за кредитами, зазначають в Нацбанку. Але є винятки – харчова промисловість, будівництво і окремі підприємства металургії.

  Ще один ризик для прибутку компаній – це падіння цін на світових ринках. Цей ризик найбільший для металургії, олійно-жирових підприємств.

  Згідно з інформацією Нацбанку, експорт металургії в 2018 році зріс на 25% завдяки низькій базі порівняння і сприятливим цінам в першому півріччі. У другому півріччі світові ціни на продукцію металургії почали знижуватися. Ця ж тенденція буде продовжуватися і в 2019 році: світові ціни на продукцію металургії можуть знизитися на 10,5% за рік.

  Разом з тим блокування Росією Азовського моря може призвести до зниження обсягів виробництва заводів у Маріуполі. На них в 2018 році припадало близько третини виробництва сталі. Поставки можна направити на порти Чорного моря, але є дві перешкоди: зростання собівартості і обмежені можливості транспортування залізницею.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми