Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Новий скандал: "ПриватБанк" списує з рахунків тисячі гривень

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Приватбанк

    Оформили кредитну карту, розплатилися з її допомогою в магазині, забули про борг і вже за пару місяців з вас вимагають десятки тисяч гривень. У таку ситуацію, судячи з даних реєстру судових рішень, потрапляють тисячі українців.

    9195_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    Як заявили у ПриватБанку, згідно з умовами договору на їхню кредитну картку, вони мають право без суду списувати за рахунок боргу всі надходження на будь-яку з відкритих у банку карт. Так, якщо ви отримуєте зарплату в держбанку, половину суми можуть списувати. Причому, забувши повернути 600 грн, за лічені місяці борг може скласти десятки тисяч гривень.

    Як українці потрапляють у "пастку" кредитних карт.

    "Забула повернути 600 грн і нарахували борг у 27 тисяч"
    "ПриватБанк списує з зарплатної картки більше, ніж половину зарплати на штраф за використання кредитного ліміту, якого немає, і термін дії кредитки давно минув, сума боргу була 600 грн, забрали більше 11 тис. Продовжують нараховувати, в минулому році штраф у 20 тис. нарахували, гроші забирають із зарплатної картки", — поскаржилася в одному з великих форумів клієнтка "Привату".

    У фінансовій установі пояснили — все відповідає підписаній угоді. Якщо вчасно не повернули гроші, починають нараховувати штрафи, пені, додаткові відсотки. І єдиний вихід — погасити борг.

    "Якщо у людини залишався борг по кредиту, хоча клієнт вважав, що карта не діє або закрита, за рахунок штрафів і пені сума боргу, який не погашався, може вирости. І банк згідно договору, списує в рахунок погашення заборгованості половину від надходжень на карту. Будь-яку карту боржника", – заявили OBOZREVATEL в прес-службі "Привату".

    Справді, в розміщеному на сайті банку договорі (його підписують у відділеннях при відкритті кредитного рахунку) йдеться про те, що з будь-якого рахунку, зокрема і зарплатного, фінустанова має право списувати гроші. Так і відбувається.

    Клієнти, які уважно читають документи перед тим, як їх підписати, знають, що за кожен день прострочення нараховується пеня в розмірі 0,24% від боргу (або 7,2% на місяць), плюс 50 грн за кожне прострочення, плюс 0, 24% від суми при простроченні від двох місяців, плюс штраф за порушення термінів у розмірі 500 грн і 5%, плюс штраф за невиконання зобов'язань в такому ж розмірі.

    Вирахувати кінцевий розмір боргу складно. Наприклад, згідно з реєстром судових рішень, 2 січня цього року ПриватБанк намагався через суд стягнути з клієнта борг у розмірі 102,1 тис. грн. При цьому "тіло кредиту" (тобто ті гроші, які боржник отримав від банку) склало всього лише 4,7 тис. грн. Решта 97,4 тис. грн — штрафи і пеня.

    У минулому році банк намагався стягнути з іншого клієнта борг у розмірі 15,1 тис. грн, тоді як непогашена частина кредиту склала всього лише 470,9 грн! Тобто якщо зробити покупку в супермаркеті і помилково замість зарплатної карти використовувати кредитку, забути про витрачені кошти, через півроку може виявитися, що ви винні банку в десятки разів більше.

    При цьому якщо ваша зарплатна картка відкрита у "Приваті", з вас почнуть автоматично списувати гроші. Поки заборгованість залишається, пеню та штрафні санкції доведеться погашати. В результаті через дрібний борг можна потрапити у боргову яму.

    "Клієнт доручає Банку списувати з будь-якого рахунку, відкритого в Банку, зокрема з картрахунку, кошти для здійснення платежу з метою повного або часткового погашення боргових зобов'язань, зокрема Мінімального обов'язкового платежу, якщо Мінімальний обов'язковий платіж вказаний в Анкеті-заяві Клієнта і в Пам'ятці Клієнта / Довідці про умови кредитування, а також списання помилково перерахованих сум, за якими Клієнт не є належним одержувачем", — йдеться в умовах договору.

    Як не потрапити у пастку
    Як засвідчує судова практика, щонайменше половину позовів "Приват" повністю або частково програє. Так, серед десятків рішень, банку в кращому разі вдавалося стягнути з боржника "тіло кредиту" і витрати на судові тяжби. Водночас у виплаті пені та штрафів судді часто відмовляють.

    Щоправда, якщо у вас відкрита зарплатна картка в банку, гроші почнуть списувати і без рішення суду. У разі виникнень більшого боргу найперше необхідно звернутися до відділення банку. На практиці, як пояснили працівники "Привату", клієнт може написати заяву з проханням "зняти" нараховані штрафи та пені і заплатити безпосередньо суму боргу. Також у заяві варто попросити банк припинити нараховувати штрафи. Банк може таку заяву відхилити або ж задовольнити.

    До суду може звернутися як сам банк, так і боржник. Судова тяжба може тривати кілька місяців, а без адвоката захистити свої права буде важко. Найгірший варіант: якщо в умовах договору сказано, що фінустанова може передавати борг третім особам, і ваш кредит продали колекторам. Детальніше про те, як вони працюють і як чинити опір "здирникам".

    Головне ж правило — завжди стежити за залишком на кредитному рахунку. Краще, якщо на кредитці будуть "зайві" гроші. Тоді, якщо умови договору передбачають щомісячний платіж за обслуговування, ці кошти не будуть стягуватися з кредитних. Якщо ж ви зовсім не користуєтеся кредитною карткою — зверніться до банку і закрийте її.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми