Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці беруть кредити під 40% річних - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

  Щоб відновити в Україні кредитування, потрібно створити належний рівень захисту прав кредиторів та швидке задоволення їх вимог. Щоправда це не працюватиме з тими кредитними ставками, які маємо зараз.

  41_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

  "Навіть для найбільш стабільних позичальників середньостроковий кредит терміном до року коштує від 25%. Це пов'язано з високою обліковою ставкою Нацбанку - 18%. Найближчі 5-6 місяців не бачу передумов, щоб ставка знизилася. Вона відображає економічну ситуацію в країні", - каже експерт.

  Населення бере переважно споживчі кредити під 35-40%. Водночас жодні бізнес-проекти під такі високі ставки реалізовувати не можна. Це прямий шлях до банкрутства.

  "Іпотечне кредитування не працює. Його можна відновити тільки після стабілізації відсоткових ставок і створення якісного кредитного середовища. Для цього потрібні довгострокові ресурси. Іпотечні кредити працюють там, де є недержавні пенсійні фонди, недержавне медичне страхування", - додає Олексій Кущ.

  В Україні понад 50% кредитів - проблемні. Їх переважно накопичує бізнес.

  "У 2014-му Нацбанк застосував абсолютно неправильну модель реагування на банківську кризу. В усіх країнах банківську систему чистили від проблемних активів. В Україні ж її очистили від самих банків. Деякі з яких, крім проблемних, мали здорові активи", - пояснює експерт.

  За словами економіста Олександра Охріменка, ті умови, які пропонує Нацбанк, невигідні і позичальникам, і самим банкам.

  "Щоб відновити кредитування, регулятор повинен змінити нормативні документи. Незалежна Асоціація банків України розробила цілий план таких змін. Однак керівництво Нацбанку не хоче прислухатися до них", - каже економіст.

  Торік на депозитних рахунках населення розмістило 34 млрд грн. Валюти - $125 млн. Фактично обсяги гривневих депозитів перевищили рівень 2013 року.

  "Банки в основному заробляють не на кредитах, а на операціях з державними цінними паперами і з депозитними сертифікатами НБУ. Доходність останніх становить 16-17% річних. А облігації внутрішнього державного займу видають під 18-22%. Банки, коли встановлюють відсотки по депозитах, орієнтуються на цю дохідність", - резюмує Олександр Охріменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми