Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці беруть кредити під 40% річних - експерт

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

    Щоб відновити в Україні кредитування, потрібно створити належний рівень захисту прав кредиторів та швидке задоволення їх вимог. Щоправда це не працюватиме з тими кредитними ставками, які маємо зараз.

    41_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

    "Навіть для найбільш стабільних позичальників середньостроковий кредит терміном до року коштує від 25%. Це пов'язано з високою обліковою ставкою Нацбанку - 18%. Найближчі 5-6 місяців не бачу передумов, щоб ставка знизилася. Вона відображає економічну ситуацію в країні", - каже експерт.

    Населення бере переважно споживчі кредити під 35-40%. Водночас жодні бізнес-проекти під такі високі ставки реалізовувати не можна. Це прямий шлях до банкрутства.

    "Іпотечне кредитування не працює. Його можна відновити тільки після стабілізації відсоткових ставок і створення якісного кредитного середовища. Для цього потрібні довгострокові ресурси. Іпотечні кредити працюють там, де є недержавні пенсійні фонди, недержавне медичне страхування", - додає Олексій Кущ.

    В Україні понад 50% кредитів - проблемні. Їх переважно накопичує бізнес.

    "У 2014-му Нацбанк застосував абсолютно неправильну модель реагування на банківську кризу. В усіх країнах банківську систему чистили від проблемних активів. В Україні ж її очистили від самих банків. Деякі з яких, крім проблемних, мали здорові активи", - пояснює експерт.

    За словами економіста Олександра Охріменка, ті умови, які пропонує Нацбанк, невигідні і позичальникам, і самим банкам.

    "Щоб відновити кредитування, регулятор повинен змінити нормативні документи. Незалежна Асоціація банків України розробила цілий план таких змін. Однак керівництво Нацбанку не хоче прислухатися до них", - каже економіст.

    Торік на депозитних рахунках населення розмістило 34 млрд грн. Валюти - $125 млн. Фактично обсяги гривневих депозитів перевищили рівень 2013 року.

    "Банки в основному заробляють не на кредитах, а на операціях з державними цінними паперами і з депозитними сертифікатами НБУ. Доходність останніх становить 16-17% річних. А облігації внутрішнього державного займу видають під 18-22%. Банки, коли встановлюють відсотки по депозитах, орієнтуються на цю дохідність", - резюмує Олександр Охріменко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми