Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Зарплати на карту і перевірка у банках - що чекає українців у майбутньому

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: суспільство, фінанси

  В Україні пропонують заборонити бізнесу проводити готівкові платежі на суму від 15 тис. грн. В результаті отримати зарплату готівкою на зазначену суму буде неможливо. Водночас прості українці зможуть розплачуватися "папірцями" на суму до 50 тис. грн.

  8406_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Відповідне нововведення передбачене проектом постанови Національного банку, який розміщений на офіційному сайті регулятора.

  Як і на кого можуть вплинути нововведення.

  Головне:

  бізнес не зможе платити працівникам, підрядникам тощо готівкою, якщо сума вища за 15 тис. грн;

  приплив готівкових коштів у банківську сферу може зрости;

  основна мета — скоротити рівень тіньової економіки, який є одним із найвищих у Європі.

  Зарплати на карту і перевірка у банках
  Проект постанови Нацбанку найперше стосується підприємців. Прості українці, як і раніше, зможуть готівкою розраховуватися на суму до 50 тис. грн. Щоправда, отримати цю готівку буде важче.

  І ось чому:

  зарплати на суму від 15 тис. грн треба буде платити виключно за безготівковим розрахунком;

  бізнес за товари і послуги готівкою зможе розраховуватися тільки на суму до 15 тис. грн, решта — через банк;

  підприємці зможуть проводити операції між собою на суму до 10 тис. грн на день;

  банк, видаючи гроші підприємцям для готівкових розрахунків, зможе запитати підтверджувальні документи.

  У Національному банку пояснюють: такі нововведення мають звузити сферу використання готівки, сприяти зменшенню частки тіньової економіки і забезпечити стабільний приплив готівки до банківської системи.

  Щоправда, з іншого боку нові правила можуть створити певні труднощі для дрібного бізнесу, додає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян. Так, тим, хто досі не опанував безготівкових розрахунків, терміново доведеться це зробити. Крім того, підприємці не зможуть оплачувати товари або послуги на суму вище за згадані 15 тис. грн. Все доведеться проводити через банківські рахунки.

  "Це створює певне обмеження для малого бізнесу. Всі операції, які вищі за 15 тис. грн, треба буде проводити через банківські рахунки. Відповідно, буде можливість контролювати такі розрахунки. Проблема в тому, що невеликі підприємці ще не всі вивчили банківські технології", — зазначає економіст.

  При цьому Киян вважає: в цілому нововведення справді може посприяти детінізації. Щоправда, великий бізнес, який працює зі "своїми" банками, як і раніше, зможе знайти лазівку для оплати вище за граничну суму. Наприклад, дробити суми на частини, які не перевищують 15 тис. грн.

  Необхідність переводити гроші через рахунки сприятиме притоку готівки у банківську сферу, впевнений фінансовий аналітик Володимир Мазуренко. "Якщо раніше гроші навпаки знімали для проведення оплати, зараз треба буде поповнювати рахунок, щоб оплатити будь-яку операцію. Це дійсно поширена європейська практика. Нам давно пора звикати до думки, що з таким рівнем тіньової економіки жити не можна. І крапка. І якщо ви проводите операцію через банківські рахунки, отже, їх легше відстежити, з них будуть сплачені податки, і вони дійсно працюють на економіку", — додає Мазуренко.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми