Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Росія придумали спосіб порятунку своїх банків від санкцій

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції

  Найбільші банки Росії розробили схему дій на випадок, якщо по відношенню до них будуть введені санкції з боку Сполучених Штатів.

  5511_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

  "Кожен важливий банк має покроковий план, що він робить в тій чи іншій ситуації. Перший місяць розписаний по днях, а то й по годинах", – повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника.

  Дві найбільші загрози для банківського сектора в Росії – відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить головним чином від банків США.

  Провідні російські банки почали розробляти схему в 2018 році спільно з Мінфіном і Центробанком РФ. У разі, якщо хтось із великих фінустанов виявиться відрізаним від валютних операцій через санкції, схема повинна дозволити виграти час, заспокоїти клієнтів і уникнути різкої зупинки валютних розрахунків.

  На випадок відключення від SWIFT була розроблена система обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії.

  Для підтримки валютних розрахунків також існує кілька опцій. Серед них – використання взаємних кореспондентських рахунків. Зокрема, Сбербанк, ВТБ, Газпромбанк і РСХБ мають валютні кореспондентські рахунки в ряді іноземних банків, включаючи Citibank і JPMorgan.

  Крім доларів у російських банків є рахунки в інших валютах в різних іноземних банках. У разі потрапляння російського банку до списку санкцій, він буде відрізаний від транзакцій в доларах із зовнішнім світом.

  У цьому випадку банки готуються використовувати валютні коррахунки, які у них вже є, або відкривати нові.

  "Тобто, вони будуть ці долари гнати всередині себе через внутрішні проводки, минаючи коррахунок, наприклад, у Citi. Але все одно хтось один з цього ланцюжка повинен мати коррахунок у доларах у Citi або JP Morgan, їм потрібно буде все одно робити якісь зовнішні платежі і надходження, місток повинен бути", – заявило джерело в іноземному банку.

  Ще один варіант підтримки валютних розрахунків – надання ЦБ Росії валюти "чистому банку", який не перебуває під санкціями. Той у свою чергу зможе розподіляти валютну ліквідність далі по системі.

  Третій варіант є найбільш ризикованим. Він має на увазі, що Банк РФ надає валюту підсанкційному банку безпосередньо, проте в цьому випадку і регулятор ризикує потрапити під санкції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми