Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Росія придумали спосіб порятунку своїх банків від санкцій

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції

  Найбільші банки Росії розробили схему дій на випадок, якщо по відношенню до них будуть введені санкції з боку Сполучених Штатів.

  5511_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)


  "Кожен важливий банк має покроковий план, що він робить в тій чи іншій ситуації. Перший місяць розписаний по днях, а то й по годинах", – повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника.

  Дві найбільші загрози для банківського сектора в Росії – відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить головним чином від банків США.

  Провідні російські банки почали розробляти схему в 2018 році спільно з Мінфіном і Центробанком РФ. У разі, якщо хтось із великих фінустанов виявиться відрізаним від валютних операцій через санкції, схема повинна дозволити виграти час, заспокоїти клієнтів і уникнути різкої зупинки валютних розрахунків.

  На випадок відключення від SWIFT була розроблена система обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії.

  Для підтримки валютних розрахунків також існує кілька опцій. Серед них – використання взаємних кореспондентських рахунків. Зокрема, Сбербанк, ВТБ, Газпромбанк і РСХБ мають валютні кореспондентські рахунки в ряді іноземних банків, включаючи Citibank і JPMorgan.

  Крім доларів у російських банків є рахунки в інших валютах в різних іноземних банках. У разі потрапляння російського банку до списку санкцій, він буде відрізаний від транзакцій в доларах із зовнішнім світом.

  У цьому випадку банки готуються використовувати валютні коррахунки, які у них вже є, або відкривати нові.

  "Тобто, вони будуть ці долари гнати всередині себе через внутрішні проводки, минаючи коррахунок, наприклад, у Citi. Але все одно хтось один з цього ланцюжка повинен мати коррахунок у доларах у Citi або JP Morgan, їм потрібно буде все одно робити якісь зовнішні платежі і надходження, місток повинен бути", – заявило джерело в іноземному банку.

  Ще один варіант підтримки валютних розрахунків – надання ЦБ Росії валюти "чистому банку", який не перебуває під санкціями. Той у свою чергу зможе розподіляти валютну ліквідність далі по системі.

  Третій варіант є найбільш ризикованим. Він має на увазі, що Банк РФ надає валюту підсанкційному банку безпосередньо, проте в цьому випадку і регулятор ризикує потрапити під санкції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми