Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Суд скасував націоналізацію "Приватбанку"

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Приватбанк

  В Національному банку запевняють, що судове рішення ще не вступило в силу.

  9711_79_pb.jpg (63.4 Kb)

  18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва постановив, що процедура виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави порушувала норми чинного законодавства. Рішення суду передбачає, що націоналізація ПриватБанку, яка відбулася в грудні 2016 року, повинна бути скасована.

  Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

  При цьому НБУ не згоден з рішенням суду і готується до подачі апеляційної скарги.

  "Рішення суду не вступило в законну силу і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність", – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

  Зокрема, НБУ запропонує Раді з фінансової стабільності звернутися до Ради національної безпеки і оборони (РНБО), Кабінету міністрів з приводу подібних судових практик, які "завдають шкоди міжнародному іміджу України".

  В Нацбанку також запевняють, що зворотна процедура в питанні націоналізації "Привату" – неможлива.

  "Міжнародні партнери України неодноразово наголошували на тому, що націоналізація ПриватБанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участі держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримано РНБО і урядом України ... Законність рішень очевидна і зворотна процедура в цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав", – зазначила перша заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

  Вона додала, що після націоналізації ПриватБанк повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і тепер є найприбутковішим українським банком.

  "Рішення про визнання ПриватБанку в грудні 2016 року неплатоспроможним і його подальше виведення з ринку за участі держави грунтувалися на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від'ємного значення. Нестача в капіталі ПриватБанку була виявлена за результатами стрес-тестування і підтверджена результатами інспекційної перевірки, проведеної незалежною міжнародною аудиторською компанією", - аргументували в НБУ.

  Як відомо, ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. Вся процедура відбулася за 72 години. Причиною стало те, що "Приват" не зміг виконати програму докапіталізації. У Мінфіні та НБУ вже тоді заявляли, що перехід у держвласність був єдиним можливим варіантом порятунку фінустанови.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми