Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Справа Приватбанку: як зміниться курс гривні

  • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: Приватбанк, фінанси

    Колишні акціонери ПриватБанку пішли в юридичну атаку. Звернулися до суду з проханням визнати націоналізацію їх банку – незаконною. І окружний адмінсуд Києва цей позов задовольнив. Рішення лише першої інстанції, яке ще буде оскаржуватися, але резонанс відразу сколихнув країну.

    5501_287238_default.jpg (66.9 Kb)

    Націоналізація ПриватБанку стала однією з найгучніших постмайданівських подій. Вона сталася після того, як НБУ майже рік намагався змусити власників Привату поповнити капітал їх банку. Але безрезультатно.

    Мінус 155 млрд грн. – стільки не вистачало для нормальної роботи. Це були переважно гроші вкладників, які взяли в кредит і не повернули. ПриватБанк тоді опинився на межі банкрутства. А оскільки це – найбільший український банк, падіння загрожувало непередбачуваними наслідками.

    Уряд ухвалив рішення – рятувати банк. У грудні 2016-го ПриватБанк визнали неплатоспроможним і продали державі за 1 гривню. З того часу НБУ намагається відсудити у попередніх власників мільярди, витрачені на порятунок Привату. У тому числі – у Високому суді Лондона.

    Натомість, колишній акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський бачить ситуацію кардинально протилежною. Він вважає, що це держава завдала йому збитків у $2 млрд. І вимагає їх повернути.

    Міжнародний валютний фонд вимагає, аби гроші, вкладені державою, були повернуті до бюджету. Адже без фінансової підтримки МВФ на Україну може чекати дефолт. А у такому випадку навіть поїздка в маршрутці для більшості українців стане розкішшю. Адже майже весь бензин і дизель у нас імпортні і залежать від курсу долара.

    Ситуація вплине і на тарифи, адже за газ переважно ми також платимо валютою. Перше ж рішення суду по Привату вже спричинило коливання гривні. У самому ПриватБанку тим часом заявляють, що працюють у звичному режимі і катаклізмів не очікують. У банкоматах – достатньо готівки. Немає і черг. А до коливань курсу українці вже наче і звикли.

    Але чи буде так завжди? Запитання – номер один. Якщо державі доведеться повертати гроші колишнім власникам, то, стверджують фінансисти, гривня обов’язково похитнеться.

    Поки українці думають, що буде з гривнею, експерти розгадують, чому колишні акціонери ПриватБанку подали позов саме зараз? Не останню роль, кажуть, в цьому відіграв процес у Високому суді Лондона. Україна туди подала позов до Коломойського та його партнерів, аби повернути $5,5 млрд, виведених з ПриватБанку. Наразі суд наклав арешт на активи колишніх акціонерів. Але велика вірогідність і того, що справу просто затягнуть. І суди будуть тривати ще не один рік.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми