Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці продовжують недовіряти банкам

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: банки

  Українці не поспішають класти гроші на депозит, бо не довіряють банкам. Це, з одного боку, пов'язано з нестабільною політичною ситуацією в країні. З іншого - держава гарантує повернути тільки 200 тис. грн. За останні 10 років розмір компенсації не змінився. Хоча курс валют зріс удвічі.

  4192_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

  "Звичайні українці не можуть заробити на депозитах. Більше того - ризикують втратити заощадження. Наприклад, гроші до банку занесуть під 17% річних. А через рік продукти подорожчають на 30%. За цей час кошти просто знеціняться", - пояснює економіст.

  За його словами, у світі депозити втрачають популярність. Банки пропонують зберігати гроші під 1-2% річних.

  "На депозиті варто тримати не більше 200 тисяч гривень. У разі чого ви зможете повернути ці гроші. Якщо маєте більші заощадження, інвестуйте в себе. Наприклад, отримайте гарну освіту за кордоном. Відкрийте бізнес. Щоправда і тут треба тверезо оцінити всі ризики. Щоправда у пересічних українців немає вільних грошей. Статистика показує, що середня зарплата досягла 10 тисяч гривень. Але більшість громадян таких грошей не бачить, а отримує мінімальні виплати", - пояснює Олексій Лупоносов.

  Вигідно зберігати гроші у банківському золоті.

  "Це вже не товар, а майже гроші. 100% від його ринкової вартості беруть участь у формуванні резервів банку. Крім того, золота стали менше добувати. Тому в довгостроковій перспективі ціна на нього тільки зростатиме. Водночас така інвестиція скоріше для заможних громадян, які можуть чекати 10, а то і більше років, щоб отримати прибуток. Якщо це останні гроші і ви не знаєте, що буде завтра, то купувати банківське золото не варто", - радить фінансовий аналітик.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми